1. ročník soutěže v sudoku: HŠ, OA a SPŠ Teplice – vítězka je z OA

1. ročník soutěže se konal 24.6.2019 na Obchodní akademii. Zúčastnilo se 21 studentů. V 1. kole soutěžící čekala klasická sudoku a dále různé varianty-Nepravidelné 6x6, Sudé 9x9, Rozdílovka 6x6, Palindromy 6x6, Součtovka 9x9 a Jdou za sebou 6x6. S některými z nich se soutěžící potkali poprvé a je třeba říci, že s většinou se popasovali se ctí. V každém případě organizátory překvapili soutěžící poměrně nadstandardními výkony a prezentovaly se možná nové vycházející hvězdičky na tomto poli. Po přestávce se pustila do práce naše porota ve složení: p. Vodička, p. uč. Eisenmannová a žákyně z 1. ročníku OA.
V 2. části soutěžící vytvořili 3členné týmy. Čekaly je čtyři tabulky s klasickým sudoku 9x9, ale s neúplným zadáním. Tyto úkoly už stavěly týmy před nutnost efektivně spolupracovat nad čtyřmi paralelními úlohami. I zde soutěžící mile překvapili správnými výsledky i skvělým časem.
Na závěr dostali vítězové diplomy a poukázky do ŠJ U Kantora. Všichni soutěžící si vybrali nějakou cenu, kterou nám poskytli naši sponzoři – Bílinská kyselka, Raiffeisen bank, Vitrablok, Mahr, Eurocentrum.
1. Místo – Macková Barbora, 1.A, OA
2. Místo – Zdráhalová Barbora, 1.A, OA
3. Místo – Beran David, SD3, SPŠ
V průběhu celé soutěže jsme si pochutnávali na skvělých soutěžních-svatebních koláčkách z Hotelové školy. A popíjeli světoznámou Bílinskou kyselku.
Velké poděkování patří manželům Vodičkovým, členům spol. HALAS (Hráčská asociace logických her a sudoku) za skvěle připravené soutěžní úlohy. P. Jana Vodičková je mistryní světa v luštění Sudoku. Zvítězila na Mistrovství světa ve městě Lucca v Itálii v r. 2006. Následně v r. 2008 byla členkou českého týmu, který si z mistrovství světa v indickém městě Goa přivezl zlaté medaile.
V soutěži plánujeme pokračovat, a tak možná už brzy objevíme nový talent. Děkujeme všem účastníkům, organizátorům, p. učitelkám matematiky i sponzorům za spolupráci a podporu.
Zájemci se mohou inspirovat na http://sudokualogika.cz, popř. si vyzkoušet denní ligu pro studenty FED-sudoku http://fed-sudoku.eu

Příloha: