Švédská inspirace v rámci Erasmu+

Publikováno:
CFEA13DD-48CC-4855-9E7C-2D2D321E2EE5

Tento týden probíhá ve švédském Kalmaru jobshadowing  ve výuce angličtiny.

Dvě kolegyně angličtinářky z naší školy se vydaly na jobshadowing do Švédska, aby získaly nové zkušenosti a inspiraci pro výuku anglického jazyka. Co to vlastně jobshadowing je? Jedná se o praktickou formu profesního rozvoje, při které učitelé nebo jiní pracovníci stráví určitý čas sledováním a účastí na činnostech svých kolegů v jiných zemích.

Cesta do Švédska

Naše kolegyně se rozhodly zaměřit na oblast hotelového managementu a anglické výuky. V rámci programu Erasmus+ měly možnost strávit několik dnů ve švédské škole. Co je na tomto programu zajímavé? Především to, že mohly sledovat, jak se vyučuje angličtina ve švédském prostředí, a získat nové nápady a tipy pro svou vlastní práci.

Zkušenosti a tipy

Multikulturní prostředí: Naše kolegyně byly ohromeny tím, jak různorodé bylo prostředí ve švédské škole. Švédsko je známé svou otevřeností a multikulturalitou, a to se odráží i ve třídách. Kolegyně se inspirovaly tím, jak se ve škole pracuje s různými kulturami a jazyky.

Inovativní metody výuky: Ve švédské škole se používají moderní metody výuky, jako je projektové učeníinteraktivní tabule a online materiály. Naše angličtinářky si odnesly nové nápady, jak zapojit technologie do výuky angličtiny.

Jobshadowing ve Švédsku byl pro naše kolegyně obohacující zážitek. Získaly nové pohledy na výuku angličtiny a inspiraci pro svou práci. Doufáme, že se těmito zkušenostmi podělí i s dalšími kolegy a přispějí tak k jejich profesnímu růstu.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

D2480FB6-7A36-4144-9C70-2A8882ED4259_4_5005_c

Po letech opět po boku pana prezidenta. Bylo nám velkou ctí obsluhovat pana Petra Pavla. Na zámku Jezeří panovala příjemná přátelská atmosféra a my doufáme, že jsme se s panem prezidentem neviděli pracovně naposledy.

IMG-20240616-WA0017

Letos se žáci Hotelové školy opět vydali na zájezd do Velké Británie. Program byl velmi intenzivní a vystřídaly se nám všechny druhy počasí. První den jsme navštívili Brighton - Brighton Pier, Airways i360 a historické centrum včetně The Lanes.…