Obchodní akademie - Historie

Publikováno:

Obchodní akademie byla za 1. republiky jedinou českou střední obchodní školou na severu Čech. Mezi její nejvýznamnější absolventy patří generálporučík František Fajtl, stíhací pilot RAF, nositel Řádu bílého lva a Řádu M. R. Štefánika i britského vyznamenání Distinguished Flying Cross.

Obchodní akademie je státní školou, na které se vyučuje studijní obor 63-41-M/02 Obchodní akademie – čtyřleté studium zakončené maturitní zkouškou. Sídlo školy je v Teplicích, Poštovní 3.

Cílem školy je vychovat úspěšného ekonoma, který se díky svému odbornému vzdělání dobře uplatní v praxi. Proto škola klade důraz na důkladnou znalost účetnictví, ekonomie, marketingu, managementu, české i cizojazyčné obchodní korespondence a praktické zvládnutí výpočetní techniky. Za velmi důležité považuje Obchodní akademie ovládnutí 2 světových jazyků (nabízí ANJ, NEJ) a spolehlivou znalost českého jazyka.

Škola se zaměřuje na to, aby její absolventi mohli úspěšně pracovat ve státní správě, v bankách, pojišťovnách, v podnicích a aby se uplatnili i v drobném podnikání. K tomuto účelu slouží předměty jako je ekonomika soukromého podnikání, finance a bankovnictví, účetnictví na počítači, daně a další dle zájmu studentů.

Ve 2. a 3. ročníku žáci procházejí odbornou praxí ve výše zmíněných institucích.

Všichni studenti mají možnost složit státní zkoušku z psaní na počítači a složit certifikáty z cizích jazyků Cambridge first certificate nebo Zertifikat Deutsch. Kvalitní přípravu studentů k těmto zkouškám a ke studiu na VŠ umožňují semináře z jazyků a z matematiky.

Naši absolventi studují na vysokých školách především ekonomického zaměření, na vyšších odborných školách, další absolvují jazykové kurzy nebo si prohlubují jazykové znalosti v zahraničí jako au-pair.

Nepřehlédněte

2024 03 26 Sudoku_soutěž HOP (kopie)

Milé žákyně, milí žáci, zveme vás na další ročník soutěže v luštění SUDOKU, tentokrát s organizační pomocí třídy S2. Soutěž se koná 26. 3. 2024 od 10 hod na SPŠ Teplice. Soutěžní tříčlenné týmy se musí přihlásit do 12. 3.2024 (QR kód v letáku níže).…

539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a…

422A89A2-2134-460C-B4A1-5D55D902533D

Tato krutopřísná porota rozhodla o tom, že naše další želízko v ohni Pavel Jungmann postupuje z nominačního kola do finále, z 29 mladých kulinářských mistrů se Pavel probojoval mezi nejlepších devět!! Tato soutěž je určena pro mladé nadějné studenty…