Obchodní akademie - Historie

Publikováno:

Obchodní akademie byla za 1. republiky jedinou českou střední obchodní školou na severu Čech. Mezi její nejvýznamnější absolventy patří generálporučík František Fajtl, stíhací pilot RAF, nositel Řádu bílého lva a Řádu M. R. Štefánika i britského vyznamenání Distinguished Flying Cross.

Obchodní akademie je státní školou, na které se vyučuje studijní obor 63-41-M/02 Obchodní akademie – čtyřleté studium zakončené maturitní zkouškou. Sídlo školy je v Teplicích, Poštovní 3.

Cílem školy je vychovat úspěšného ekonoma, který se díky svému odbornému vzdělání dobře uplatní v praxi. Proto škola klade důraz na důkladnou znalost účetnictví, ekonomie, marketingu, managementu, české i cizojazyčné obchodní korespondence a praktické zvládnutí výpočetní techniky. Za velmi důležité považuje Obchodní akademie ovládnutí 2 světových jazyků (nabízí ANJ, NEJ) a spolehlivou znalost českého jazyka.

Škola se zaměřuje na to, aby její absolventi mohli úspěšně pracovat ve státní správě, v bankách, pojišťovnách, v podnicích a aby se uplatnili i v drobném podnikání. K tomuto účelu slouží předměty jako je ekonomika soukromého podnikání, finance a bankovnictví, účetnictví na počítači, daně a další dle zájmu studentů.

Ve 2. a 3. ročníku žáci procházejí odbornou praxí ve výše zmíněných institucích.

Všichni studenti mají možnost složit státní zkoušku z psaní na počítači a složit certifikáty z cizích jazyků Cambridge first certificate nebo Zertifikat Deutsch. Kvalitní přípravu studentů k těmto zkouškám a ke studiu na VŠ umožňují semináře z jazyků a z matematiky.

Naši absolventi studují na vysokých školách především ekonomického zaměření, na vyšších odborných školách, další absolvují jazykové kurzy nebo si prohlubují jazykové znalosti v zahraničí jako au-pair.

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…