Obchodní akademie - Historie

Publikováno:

Obchodní akademie byla za 1. republiky jedinou českou střední obchodní školou na severu Čech. Mezi její nejvýznamnější absolventy patří generálporučík František Fajtl, stíhací pilot RAF, nositel Řádu bílého lva a Řádu M. R. Štefánika i britského vyznamenání Distinguished Flying Cross.

Obchodní akademie je státní školou, na které se vyučuje studijní obor 63-41-M/02 Obchodní akademie – čtyřleté studium zakončené maturitní zkouškou. Sídlo školy je v Teplicích, Poštovní 3.

Cílem školy je vychovat úspěšného ekonoma, který se díky svému odbornému vzdělání dobře uplatní v praxi. Proto škola klade důraz na důkladnou znalost účetnictví, ekonomie, marketingu, managementu, české i cizojazyčné obchodní korespondence a praktické zvládnutí výpočetní techniky. Za velmi důležité považuje Obchodní akademie ovládnutí 2 světových jazyků (nabízí ANJ, NEJ) a spolehlivou znalost českého jazyka.

Škola se zaměřuje na to, aby její absolventi mohli úspěšně pracovat ve státní správě, v bankách, pojišťovnách, v podnicích a aby se uplatnili i v drobném podnikání. K tomuto účelu slouží předměty jako je ekonomika soukromého podnikání, finance a bankovnictví, účetnictví na počítači, daně a další dle zájmu studentů.

Ve 2. a 3. ročníku žáci procházejí odbornou praxí ve výše zmíněných institucích.

Všichni studenti mají možnost složit státní zkoušku z psaní na počítači a složit certifikáty z cizích jazyků Cambridge first certificate nebo Zertifikat Deutsch. Kvalitní přípravu studentů k těmto zkouškám a ke studiu na VŠ umožňují semináře z jazyků a z matematiky.

Naši absolventi studují na vysokých školách především ekonomického zaměření, na vyšších odborných školách, další absolvují jazykové kurzy nebo si prohlubují jazykové znalosti v zahraničí jako au-pair.

Nepřehlédněte

Ekonomický tým 2023 Děčín 3

Jiří Vávra, Jakub Šupol a Petr Sim úspěšně reprezentovali naši školu v krajském kole soutěže Ekonomický tým, která se konala 3. 10. 2023 na Evropské obchodní akademii v Děčíně. Umístili se na na krásném třetím místě! Soutěž byla testem nejen…

IMG_1599

Dne 27.9. 2023 třída 2.A OA navštívila Senát. Na programu byla prohlídka Valdštejnského paláce s průvodkyní, která žákům podala zajímavý výklad k historii paláce. Následně se žáci přesunuli do části budovy, kde zasedá Senát ČR. Zde se jich ujal…

6B1C11EA-F1CB-4E87-BA5D-B7BA505A1EF9_1_105_c

Do druhé poloviny se přehoupla stáž ve Švédsku, žáci si užívají zaměstnaneckých benefitů v luxusních švédských autoservisech, pracují v dílnách a učí se novým dovednostem, které jsou pro jejich profesní dráhu nezbytné. Ve volném čase závodí na…