Vyhlídková věž

Publikováno:
23 noŸn¡ vا

Vydá-li se Tepličan či lázeňský host Lípovou ulicí směrem do Šanova, může se zde pokochat krásným výhledem na město a Krušné hory z ochozu 45 metrové vyhlídkové věže, která je součástí budovy Obchodní akademie.
Architektem tohoto impozantního „zámečku“ byl David Ferber (1844 – 1903) a stavitelem nebyl nikdo jiný než Adolf Siegmund (1831 – 1916), který se rovněž podílel na výstavbě dalších významných objektů v Teplicích.
Jedná se např. o radnici, městskou knihovnu, Císařské lázně, Kolostůjovu kašnu nebo bývalou Lověnu (muzikantský dům). 

Návštěvníkům umožňujeme vstup příležitostně, především v rámci oslav zahájení lázeňské sezóny, které se v Teplicích konají každoročně poslední víkend v květnu nebo po předchozí telefonické domluvě.
Při návštěvě si můžete zakoupit turistickou známku s vyobrazením budovy OA a k dispozici je také pamětní razítko.

Adresa:
Poštovní 464/3, 415 01 Teplice
sekretariát: Jana Waicová
tel.: +420 778 701 259
email: waicova@sostp.cz
 

Instagram: Obchodka Teplice

Facebook: Obchodka Teplice

 

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…