Vyhlídková věž

Publikováno:
23 noŸn¡ vا

Vydá-li se Tepličan či lázeňský host Lípovou ulicí směrem do Šanova, může se zde pokochat krásným výhledem na město a Krušné hory z ochozu 45 metrové vyhlídkové věže, která je součástí budovy Obchodní akademie.
Architektem tohoto impozantního „zámečku“ byl David Ferber (1844 – 1903) a stavitelem nebyl nikdo jiný než Adolf Siegmund (1831 – 1916), který se rovněž podílel na výstavbě dalších významných objektů v Teplicích.
Jedná se např. o radnici, městskou knihovnu, Císařské lázně, Kolostůjovu kašnu nebo bývalou Lověnu (muzikantský dům). 

Návštěvníkům umožňujeme vstup příležitostně, především v rámci oslav zahájení lázeňské sezóny, které se v Teplicích konají každoročně poslední víkend v květnu nebo po předchozí telefonické domluvě.
Při návštěvě si můžete zakoupit turistickou známku s vyobrazením budovy OA a k dispozici je také pamětní razítko.

Adresa:
Poštovní 464/3, 415 01 Teplice
sekretariát: Jana Waicová
tel.: +420 778 701 259
email: waicova@sostp.cz
 

Instagram: Obchodka Teplice

Facebook: Obchodka Teplice

 

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…