Na jeden žákem Hotelové školy

Publikováno:
244140023_416665966489861_1542361469441340791_n

Po roční přestávce jsme u nás, jako již tradičně, zahájili projekt DEN ŽÁKEM HOTELOVÉ ŠKOLY. Letos pátý ročník. Na těchto projektových dnech se snaží žáci z oboru HOTELNICTVÍ a CUKRÁŘ předvést něco ze svých dovedností, které si již osvojili, hostům ze základní školy. Cílem projektu je, aby děti, které opouštějí základní školu, získaly reálnou představu o střední škole, o prostředí, učitelích i případných spolužácích. Chceme tak žákům, kteří se rozhodují, kam nasměrovat další studium, přiblížit jednu z možných cest. Projekt vznikl kdysi jako iniciativa studentů jedné z našich bývalých tříd. Ti naši školu už dávno opustili, ale jejich projekt stále pokračuje.

První letošní projektové dny proběhly v učebnách odborných předmětů v úterý 5. 10. a ve středu 6. 10. 2021. Tentokrát se příprav a realizace ujala třída HŠ3A a cukrářky Daniela a Lucka z C2. Pod vedením učitelů kalkulovali, nakupovali, připravovali, vařili, krájeli, žehlili, účtovali, aby vše bylo, jak má být, až přijdou první hosté. Na letošních prvních projektových dnech jsme přivítali děti z devátých tříd ZŠ Edisonova v Teplicích. Akce začala vzájemným představením se, „hotelováci“ vysvětlili, co vlastně u nás ve škole studují a jaké další obory je možné zde absolvovat. Poté si děti rozdělili do skupinek a odvedli je na jednotlivá stanoviště. Zde si hosté mohli sami vyrobit a ochutnat zeleninový salát, palačinku, ozdobit muffiny, skládat ubrousky, vyzkoušet servis vína, ochutnat míchané nápoje, ledovou kávu, či zhlédnout flambování ovoce. Na posledním stanovišti soutěžili se zavázanýma očima v rozpoznávání chutí čerstvě vylisovaných šťáv z ovoce či zeleniny. Pro děti ze základních škol byly některé z činností nové a z jejich reakcí bylo znát, že je zaujaly. Naši žáci si na oplátku vyzkoušeli, jaké to je být chvilku „učitelem“ a že není jednoduché takovou akci připravit.

Projektových dní se v letošním roce uskuteční ještě několik. Věříme, že budou ještě lepší, než ty právě ukončené.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc
Tomáš Beneš

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…