Na jeden žákem Hotelové školy

Publikováno:
244140023_416665966489861_1542361469441340791_n

Po roční přestávce jsme u nás, jako již tradičně, zahájili projekt DEN ŽÁKEM HOTELOVÉ ŠKOLY. Letos pátý ročník. Na těchto projektových dnech se snaží žáci z oboru HOTELNICTVÍ a CUKRÁŘ předvést něco ze svých dovedností, které si již osvojili, hostům ze základní školy. Cílem projektu je, aby děti, které opouštějí základní školu, získaly reálnou představu o střední škole, o prostředí, učitelích i případných spolužácích. Chceme tak žákům, kteří se rozhodují, kam nasměrovat další studium, přiblížit jednu z možných cest. Projekt vznikl kdysi jako iniciativa studentů jedné z našich bývalých tříd. Ti naši školu už dávno opustili, ale jejich projekt stále pokračuje.

První letošní projektové dny proběhly v učebnách odborných předmětů v úterý 5. 10. a ve středu 6. 10. 2021. Tentokrát se příprav a realizace ujala třída HŠ3A a cukrářky Daniela a Lucka z C2. Pod vedením učitelů kalkulovali, nakupovali, připravovali, vařili, krájeli, žehlili, účtovali, aby vše bylo, jak má být, až přijdou první hosté. Na letošních prvních projektových dnech jsme přivítali děti z devátých tříd ZŠ Edisonova v Teplicích. Akce začala vzájemným představením se, „hotelováci“ vysvětlili, co vlastně u nás ve škole studují a jaké další obory je možné zde absolvovat. Poté si děti rozdělili do skupinek a odvedli je na jednotlivá stanoviště. Zde si hosté mohli sami vyrobit a ochutnat zeleninový salát, palačinku, ozdobit muffiny, skládat ubrousky, vyzkoušet servis vína, ochutnat míchané nápoje, ledovou kávu, či zhlédnout flambování ovoce. Na posledním stanovišti soutěžili se zavázanýma očima v rozpoznávání chutí čerstvě vylisovaných šťáv z ovoce či zeleniny. Pro děti ze základních škol byly některé z činností nové a z jejich reakcí bylo znát, že je zaujaly. Naši žáci si na oplátku vyzkoušeli, jaké to je být chvilku „učitelem“ a že není jednoduché takovou akci připravit.

Projektových dní se v letošním roce uskuteční ještě několik. Věříme, že budou ještě lepší, než ty právě ukončené.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc
Tomáš Beneš

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…