Na jeden žákem Hotelové školy

Publikováno:
244140023_416665966489861_1542361469441340791_n

Po roční přestávce jsme u nás, jako již tradičně, zahájili projekt DEN ŽÁKEM HOTELOVÉ ŠKOLY. Letos pátý ročník. Na těchto projektových dnech se snaží žáci z oboru HOTELNICTVÍ a CUKRÁŘ předvést něco ze svých dovedností, které si již osvojili, hostům ze základní školy. Cílem projektu je, aby děti, které opouštějí základní školu, získaly reálnou představu o střední škole, o prostředí, učitelích i případných spolužácích. Chceme tak žákům, kteří se rozhodují, kam nasměrovat další studium, přiblížit jednu z možných cest. Projekt vznikl kdysi jako iniciativa studentů jedné z našich bývalých tříd. Ti naši školu už dávno opustili, ale jejich projekt stále pokračuje.

První letošní projektové dny proběhly v učebnách odborných předmětů v úterý 5. 10. a ve středu 6. 10. 2021. Tentokrát se příprav a realizace ujala třída HŠ3A a cukrářky Daniela a Lucka z C2. Pod vedením učitelů kalkulovali, nakupovali, připravovali, vařili, krájeli, žehlili, účtovali, aby vše bylo, jak má být, až přijdou první hosté. Na letošních prvních projektových dnech jsme přivítali děti z devátých tříd ZŠ Edisonova v Teplicích. Akce začala vzájemným představením se, „hotelováci“ vysvětlili, co vlastně u nás ve škole studují a jaké další obory je možné zde absolvovat. Poté si děti rozdělili do skupinek a odvedli je na jednotlivá stanoviště. Zde si hosté mohli sami vyrobit a ochutnat zeleninový salát, palačinku, ozdobit muffiny, skládat ubrousky, vyzkoušet servis vína, ochutnat míchané nápoje, ledovou kávu, či zhlédnout flambování ovoce. Na posledním stanovišti soutěžili se zavázanýma očima v rozpoznávání chutí čerstvě vylisovaných šťáv z ovoce či zeleniny. Pro děti ze základních škol byly některé z činností nové a z jejich reakcí bylo znát, že je zaujaly. Naši žáci si na oplátku vyzkoušeli, jaké to je být chvilku „učitelem“ a že není jednoduché takovou akci připravit.

Projektových dní se v letošním roce uskuteční ještě několik. Věříme, že budou ještě lepší, než ty právě ukončené.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc
Tomáš Beneš

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…