Na jeden den žákem hotelové školy podruhé

Publikováno:
245657421_249956433775145_3842107993047950565_n

Žáci třetího ročníku (HŠ3A) oboru HOTELNICTVÍ a cukrářky Lucka a Daniela ze druhého ročníku opět ukázali, co umí. Tentokrát své dovednosti předvedli ve dnech 19. 10. 2021 a 20. 10. 2021 hostům z devátých tříd ze ZŠ Bílá Cesta a ZŠ Edisonova v Teplicích. Celkem téměř 60 dětí.

Naši studenti se na začátku hostům představí, vysvětlí, co u nás ve škole studují a jaké další obory je možné u nás absolvovat. Poté si děti rozdělí do 6 skupinek a odvedou si je na jednotlivá stanoviště. Zde si deváťáci pod vedením našich žáků a pedagogů ve cvičné kuchyni sami připraví zeleninový salát dle svých chutí, ozdobí muffiny krémem a potahovací hmotou, usmaží sladké palačinky. V učebně stolničení si umíchají nealkoholický koktejl, vyzkoušejí skládání plátěných ubrousků a otevírání a servírování vína. Nakonec naši studenti předvedou ukázku flambování ovoce. Postupně všechny skupinky vystřídají všechna stanoviště. Pro děti ze základních škol byly některé tyto činnosti nové, třeba i takové obyčejné činnosti, jako je krájení zeleniny. Z jejich ale reakcí bylo znát, že je zaujaly. Všechno, co si naši hosté připravili, si také snědli a vypili. Naši žáci si na oplátku vyzkoušeli, jaké to je být chvilku „učitelem“ a že není jednoduché vždy rychle reagovat a případně improvizovat.

V této akci budeme ještě v listopadu pokračovat a věříme, že budou následující projektové dny stejně úspěšné jako ty čtyři, které již máme za sebou.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…