Na jeden den žákem hotelové školy podruhé

Publikováno:
245657421_249956433775145_3842107993047950565_n

Žáci třetího ročníku (HŠ3A) oboru HOTELNICTVÍ a cukrářky Lucka a Daniela ze druhého ročníku opět ukázali, co umí. Tentokrát své dovednosti předvedli ve dnech 19. 10. 2021 a 20. 10. 2021 hostům z devátých tříd ze ZŠ Bílá Cesta a ZŠ Edisonova v Teplicích. Celkem téměř 60 dětí.

Naši studenti se na začátku hostům představí, vysvětlí, co u nás ve škole studují a jaké další obory je možné u nás absolvovat. Poté si děti rozdělí do 6 skupinek a odvedou si je na jednotlivá stanoviště. Zde si deváťáci pod vedením našich žáků a pedagogů ve cvičné kuchyni sami připraví zeleninový salát dle svých chutí, ozdobí muffiny krémem a potahovací hmotou, usmaží sladké palačinky. V učebně stolničení si umíchají nealkoholický koktejl, vyzkoušejí skládání plátěných ubrousků a otevírání a servírování vína. Nakonec naši studenti předvedou ukázku flambování ovoce. Postupně všechny skupinky vystřídají všechna stanoviště. Pro děti ze základních škol byly některé tyto činnosti nové, třeba i takové obyčejné činnosti, jako je krájení zeleniny. Z jejich ale reakcí bylo znát, že je zaujaly. Všechno, co si naši hosté připravili, si také snědli a vypili. Naši žáci si na oplátku vyzkoušeli, jaké to je být chvilku „učitelem“ a že není jednoduché vždy rychle reagovat a případně improvizovat.

V této akci budeme ještě v listopadu pokračovat a věříme, že budou následující projektové dny stejně úspěšné jako ty čtyři, které již máme za sebou.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…