Na jeden den žákem hotelové školy – projekt pokračuje 16. Listopad 2021

Publikováno:
256791514_1089329465147213_282099307380196687_n

V úterý dne 16. 11. 2021 přivítali žáci třetího ročníku (HŠ3A) oboru HOTELNICTVÍ, spolu s cukrářkami ze třetího ročníku, na naší škole deváťáky ze ZŠ Bílá Cesta v Teplicích. Opět jim ukázali, co se za tři roky studia u nás naučili a snažili se všechny hosty zapojit do příprav jídel a nápojů.

Každý projektový den probíhá obdobně: hotelováci se na začátku hostům představí, vysvětlí, co u nás ve škole studují a jaké další obory je možné u nás absolvovat. Následně žáci ze základních škol obejdou kolečko po jednotlivých stanovištích, kterých je celkem 6, v učebně stolničení a ve cvičné kuchyni. Na každém stanovišti si deváťáci pod vedením našich žáků vyzkoušejí různé dovednosti. Nakrájí a umíchají zeleninový salát dle vlastní chutí, ozdobí muffiny krémem a potahovací hmotou, osmaží palačinku, umíchají nealkoholický koktejl, naučí se skládat ubrousky či otevírat víno. Nakonec zhlédnou ukázku flambování. Každý projektový den je pro hostitele svým způsobem nový. S každým novým projektovým dnem se jejich zkušenosti s organizací takové akce prohlubují, učí se rychle reagovat na nenadálé situace a zvládat stresové okamžiky. Děti ze základních škol opět odcházely spokojené a bohatší o neobvyklé zážitky.

Pokud nám to situace dovolí, bude projekt pokračovat ještě v prosinci a lednu, kdy bychom měli přivítat žáky osmých i devátých tříd z dalších základních škol v Teplicích.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jiří Šturc

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…