Na jeden den žákem hotelové školy – projekt pokračuje 16. Listopad 2021

Publikováno:
256791514_1089329465147213_282099307380196687_n

V úterý dne 16. 11. 2021 přivítali žáci třetího ročníku (HŠ3A) oboru HOTELNICTVÍ, spolu s cukrářkami ze třetího ročníku, na naší škole deváťáky ze ZŠ Bílá Cesta v Teplicích. Opět jim ukázali, co se za tři roky studia u nás naučili a snažili se všechny hosty zapojit do příprav jídel a nápojů.

Každý projektový den probíhá obdobně: hotelováci se na začátku hostům představí, vysvětlí, co u nás ve škole studují a jaké další obory je možné u nás absolvovat. Následně žáci ze základních škol obejdou kolečko po jednotlivých stanovištích, kterých je celkem 6, v učebně stolničení a ve cvičné kuchyni. Na každém stanovišti si deváťáci pod vedením našich žáků vyzkoušejí různé dovednosti. Nakrájí a umíchají zeleninový salát dle vlastní chutí, ozdobí muffiny krémem a potahovací hmotou, osmaží palačinku, umíchají nealkoholický koktejl, naučí se skládat ubrousky či otevírat víno. Nakonec zhlédnou ukázku flambování. Každý projektový den je pro hostitele svým způsobem nový. S každým novým projektovým dnem se jejich zkušenosti s organizací takové akce prohlubují, učí se rychle reagovat na nenadálé situace a zvládat stresové okamžiky. Děti ze základních škol opět odcházely spokojené a bohatší o neobvyklé zážitky.

Pokud nám to situace dovolí, bude projekt pokračovat ještě v prosinci a lednu, kdy bychom měli přivítat žáky osmých i devátých tříd z dalších základních škol v Teplicích.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jiří Šturc

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…