NA JEDEN DEN ŽÁKEM HOTELOVÉ ŠKOLY

Publikováno:
3__264850164_1987928458050705_7814030777866105967_n

V úterý 14. 12. 2021 naši školu navštívili hosté z 9. tříd ze ZŠ Sochorova v Duchcově. Žáci našeho třetího ročníku (HŠ3A) oboru HOTELNICTVÍ je u nás přivítali a předvedli jim něco z dovedností, které se u nás již naučili. Už jsou zkušení, samostatní a šikovní.

Na začátku se hostům představili, vysvětlili, co u nás ve škole studují a jaké další obory je možné u nás absolvovat. Hosté si poté ve skupinkách, pod vedením našich žáků a pedagogů, ve cvičné kuchyni sami připravili zeleninový salát dle svých chutí, usmažili sladké palačinky. V učebně stolničení si umíchali nealkoholický koktejl, vyzkoušeli skládání plátěných ubrousků a otevírání a servírování vína. Nakonec zhlédli ukázku flambování ovoce. Všechno, co si naši hosté připravili, si také snědli a vypili.

Věříme, že plánované projektové dny proběhnou ještě v lednu a společně opět přivítáme hosty z dalších teplických základních škol.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…