NA JEDEN DEN ŽÁKEM HOTELOVÉ ŠKOLY

Publikováno:
3__264850164_1987928458050705_7814030777866105967_n

V úterý 14. 12. 2021 naši školu navštívili hosté z 9. tříd ze ZŠ Sochorova v Duchcově. Žáci našeho třetího ročníku (HŠ3A) oboru HOTELNICTVÍ je u nás přivítali a předvedli jim něco z dovedností, které se u nás již naučili. Už jsou zkušení, samostatní a šikovní.

Na začátku se hostům představili, vysvětlili, co u nás ve škole studují a jaké další obory je možné u nás absolvovat. Hosté si poté ve skupinkách, pod vedením našich žáků a pedagogů, ve cvičné kuchyni sami připravili zeleninový salát dle svých chutí, usmažili sladké palačinky. V učebně stolničení si umíchali nealkoholický koktejl, vyzkoušeli skládání plátěných ubrousků a otevírání a servírování vína. Nakonec zhlédli ukázku flambování ovoce. Všechno, co si naši hosté připravili, si také snědli a vypili.

Věříme, že plánované projektové dny proběhnou ještě v lednu a společně opět přivítáme hosty z dalších teplických základních škol.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…