No Backpack Day na hotelovce

Publikováno:
0__microsoftteams-image_7

Dne 11. 4. 2022 proběhl na naší škole "den bez aktovek", tzv. No Backpack Day. Iniciativy se chopili žáci třídy HŠ3A. Princip spočívá v tom, že si studenti měli přinést pomůcky v čemkoliv, co nahrazuje klasickou školní tašku. No Backpack Day se jako happening těší oblibě po celém světě. Nejde pouze o narušení každodenní rutiny, jak by se na první pohled mohlo zdát (i když i to samo o sobě každý z nás občas vřele uvítá). Smyslem akce je upozornit na miliony dětí, které v chudých zemích denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených často mnoho kilometrů. Studenti tak symbolicky vyjádřili podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Studenti si zaslouží ocenění zejména z toho důvodu, že nápad akci uskutečnit vzešel z jejich hlav, nikoli z řad pedagogů. Díky. Na a v čem všem lze nosit pomůcky? To už můžete zkoumat z přiložené fotografie...

Mgr. Josef Huf

Fotogalerie

Nepřehlédněte

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…

2. kolo

2. kolo přijímacího řízení slouží výhradně pro uchazeče, kteří nebyli přijati v 1. kole nebo se vzdali přijetí, nebo se v 1. kole nikam nehlásili (tito se ale v 2. kole mohou hlásit jen do nematuritních oborů). Důležité termíny: od 20. května 2024 –…

4624898B-FA25-4146-80EE-99CDC1F90896_4_5005_c

Kuchaři naší školy se stali neviditelnými hrdiny Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, které se konalo v O2 Aréně. Ve druhém patře VIP zóny připravovali catering pro tisíce návštěvníků, a to nejen z Česka, ale i z celého světa. Naši kuchaři se…