No Backpack Day na hotelovce

Publikováno:
0__microsoftteams-image_7

Dne 11. 4. 2022 proběhl na naší škole "den bez aktovek", tzv. No Backpack Day. Iniciativy se chopili žáci třídy HŠ3A. Princip spočívá v tom, že si studenti měli přinést pomůcky v čemkoliv, co nahrazuje klasickou školní tašku. No Backpack Day se jako happening těší oblibě po celém světě. Nejde pouze o narušení každodenní rutiny, jak by se na první pohled mohlo zdát (i když i to samo o sobě každý z nás občas vřele uvítá). Smyslem akce je upozornit na miliony dětí, které v chudých zemích denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených často mnoho kilometrů. Studenti tak symbolicky vyjádřili podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Studenti si zaslouží ocenění zejména z toho důvodu, že nápad akci uskutečnit vzešel z jejich hlav, nikoli z řad pedagogů. Díky. Na a v čem všem lze nosit pomůcky? To už můžete zkoumat z přiložené fotografie...

Mgr. Josef Huf

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…