Hotelovka vyrazila za kulturou

Publikováno:
0__20220512_094926

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se vydali studenti hotelovky za doprovodu svých učitelů do Městského divadla Most, aby zhlédli divadelní představení z pera Carla Goldoniho: Sluha dvou pánů.

Hra o deseti obrazech napsaná v duchu komedie dell´arte je postavena na bláznivě komických situacích a peripetiích, jejichž hybatelem je drzý intrikán a mazaný sluha Truffaldino. A právě postava Truffaldina je příčina toho, že Sluha dvou pánů patří k nejoblíbenějším Goldoniho dramatickým dílům.
Ani tentokrát nás herci mosteckého divadla nezklamali, ba naopak! Vysloužili si dokonce několik potlesků přímo během představení. V hlavní roli zazářil pan Jiří Kraus, který po skončení představení sklidil po právu největší ovace.
Studentům naší školy patří také poděkování, bylo vidět, že si z hodin věnovaných etiketě odnesli téměř všechny důležité informace ohledně společenského oblečení a slušného chování. No a maturitní ročníky si mohou zase „odškrtnout“ jednu knihu ve svém maturitním seznamu četby.

Mgr. Josef Huf

Použité zdroje:
http://www.divadlo-most.cz/cz/nas-repertoar-detail/?nazev=sluha-dvou-pan...

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2024 03 26 Sudoku_soutěž HOP (kopie)

Milé žákyně, milí žáci, zveme vás na další ročník soutěže v luštění SUDOKU, tentokrát s organizační pomocí třídy S2. Soutěž se koná 26. 3. 2024 od 10 hod na SPŠ Teplice. Soutěžní tříčlenné týmy se musí přihlásit do 12. 3.2024 (QR kód v letáku níže).…

539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a…

422A89A2-2134-460C-B4A1-5D55D902533D

Tato krutopřísná porota rozhodla o tom, že naše další želízko v ohni Pavel Jungmann postupuje z nominačního kola do finále, z 29 mladých kulinářských mistrů se Pavel probojoval mezi nejlepších devět!! Tato soutěž je určena pro mladé nadějné studenty…