Hotelovka vyrazila za kulturou

Publikováno:
0__20220512_094926

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se vydali studenti hotelovky za doprovodu svých učitelů do Městského divadla Most, aby zhlédli divadelní představení z pera Carla Goldoniho: Sluha dvou pánů.

Hra o deseti obrazech napsaná v duchu komedie dell´arte je postavena na bláznivě komických situacích a peripetiích, jejichž hybatelem je drzý intrikán a mazaný sluha Truffaldino. A právě postava Truffaldina je příčina toho, že Sluha dvou pánů patří k nejoblíbenějším Goldoniho dramatickým dílům.
Ani tentokrát nás herci mosteckého divadla nezklamali, ba naopak! Vysloužili si dokonce několik potlesků přímo během představení. V hlavní roli zazářil pan Jiří Kraus, který po skončení představení sklidil po právu největší ovace.
Studentům naší školy patří také poděkování, bylo vidět, že si z hodin věnovaných etiketě odnesli téměř všechny důležité informace ohledně společenského oblečení a slušného chování. No a maturitní ročníky si mohou zase „odškrtnout“ jednu knihu ve svém maturitním seznamu četby.

Mgr. Josef Huf

Použité zdroje:
http://www.divadlo-most.cz/cz/nas-repertoar-detail/?nazev=sluha-dvou-pan...

Fotogalerie

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…