Hotelovka vyrazila za kulturou

Publikováno:
0__20220512_094926

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se vydali studenti hotelovky za doprovodu svých učitelů do Městského divadla Most, aby zhlédli divadelní představení z pera Carla Goldoniho: Sluha dvou pánů.

Hra o deseti obrazech napsaná v duchu komedie dell´arte je postavena na bláznivě komických situacích a peripetiích, jejichž hybatelem je drzý intrikán a mazaný sluha Truffaldino. A právě postava Truffaldina je příčina toho, že Sluha dvou pánů patří k nejoblíbenějším Goldoniho dramatickým dílům.
Ani tentokrát nás herci mosteckého divadla nezklamali, ba naopak! Vysloužili si dokonce několik potlesků přímo během představení. V hlavní roli zazářil pan Jiří Kraus, který po skončení představení sklidil po právu největší ovace.
Studentům naší školy patří také poděkování, bylo vidět, že si z hodin věnovaných etiketě odnesli téměř všechny důležité informace ohledně společenského oblečení a slušného chování. No a maturitní ročníky si mohou zase „odškrtnout“ jednu knihu ve svém maturitním seznamu četby.

Mgr. Josef Huf

Použité zdroje:
http://www.divadlo-most.cz/cz/nas-repertoar-detail/?nazev=sluha-dvou-pan...

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…