Hotelovka vyrazila za kulturou

Publikováno:
0__20220512_094926

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se vydali studenti hotelovky za doprovodu svých učitelů do Městského divadla Most, aby zhlédli divadelní představení z pera Carla Goldoniho: Sluha dvou pánů.

Hra o deseti obrazech napsaná v duchu komedie dell´arte je postavena na bláznivě komických situacích a peripetiích, jejichž hybatelem je drzý intrikán a mazaný sluha Truffaldino. A právě postava Truffaldina je příčina toho, že Sluha dvou pánů patří k nejoblíbenějším Goldoniho dramatickým dílům.
Ani tentokrát nás herci mosteckého divadla nezklamali, ba naopak! Vysloužili si dokonce několik potlesků přímo během představení. V hlavní roli zazářil pan Jiří Kraus, který po skončení představení sklidil po právu největší ovace.
Studentům naší školy patří také poděkování, bylo vidět, že si z hodin věnovaných etiketě odnesli téměř všechny důležité informace ohledně společenského oblečení a slušného chování. No a maturitní ročníky si mohou zase „odškrtnout“ jednu knihu ve svém maturitním seznamu četby.

Mgr. Josef Huf

Použité zdroje:
http://www.divadlo-most.cz/cz/nas-repertoar-detail/?nazev=sluha-dvou-pan...

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…