Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu

Publikováno:
IMG_7215

Symbolickým nazutím dvou rozdílných ponožek je možné vyjádřit podporu lidem s touto diagnózou. Do celosvětové akce se rozhodli zapojit i žáci všech ročníků oboru sociální činnost. 

Lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom navíc, takže jsou tři. A ponožky patami k sobě to připomínají, proto na 21. 3. připadá Ponožkový den. 

Nepřehlédněte

20230525_095602

Dne 25. května 2023 jeli vybraní žáci 3. ročníků OA společně s žáky HŠ a SPŠ Teplice na Krajský úřad v Ústí nad Labem. Návštěva začala přivítáním paní Ing. Pavlínou Pánkovou (oddělení vnějších vztahů, odbor INF), která nás celý den prováděla nejen…

IMG_7903

Všechny žáky naší školy čeká fantastická novinka! Na celý příští školní rok jsme totiž získali amerického asistenta do výuky, a to je skvělá zpráva! Jeho jméno je Jim Thomas. Tuto neuvěřitelnou příležitost jsme získali díky prestižnímu Fulbrightovu…

d56d349c-9e3f-4b98-ab53-a6cc8f4cf679

Velká gratulace patří Lucii a Pavlovi, kteří reprezentovali naši školu na nejprestižnější soutěži pro mladé kuchaře a cukráře. Pavel se v kuchařské soutěži umístil ve zlatém pásmu na druhém místě. Cukrářka Lucie se umístila ve stříbrném pásmu.…