Cambridge zkoušky na OA Teplice

Publikováno:
web 3

Naše škola se od letošního roku stává partnerem jazykové školy Lingua Centrum a budova Obchodní akademie bude nově zkušebním místem, kde budou moci všichni zájemci z řad žáků středních škol, ale také jazykoví nadšenci z řad veřejnosti, zkoušku složit.

Zkoušky Cambridge English jsou mezinárodně nejprestižnější jazykovou kvalifikací, kterou celosvětově uznává více než 25 000 organizací na celém světě: univerzity, zaměstnavatelé, instituce a úřady.

Přehled o akceptaci této zkoušky na českých vysokých školách najdete ZDE.

Od roku 2023 je i v našem regionu možné tuto zkoušku složit v computer-based formě, kdy se budou všechny její části vypracovávat na počítači a  budou povolena sluchátka  při poslechové části.

Během posledních let vzrostla obliba této zkoušky zejména mezi žáky 4. ročníků středních škol, kteří mohou nově nahradit maturitní zkoušku z anglického jazyka jazykovým certifikátem odpovídající úrovně. Pro odborné školy se jedná o úroveň B1 či vyšší, pro gymnázia pak B2 a vyšší.

Užitečné informace

  • Ke zkoušce se můžete přihlásit na stránkách Lingua Teplice.
  • Zkoušky probíhají v tzv. computer-based formě OA Teplice (písemná část), která přináší řadu výhod (např. kvalitnější zvuk do sluchátek, počítání slov při psaní slohu, rychlé výsledky, atd.)
  • Ústní část se zkouší v prostorách Lingua Teplice.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2024 03 26 Sudoku_soutěž HOP (kopie)

Milé žákyně, milí žáci, zveme vás na další ročník soutěže v luštění SUDOKU, tentokrát s organizační pomocí třídy S2. Soutěž se koná 26. 3. 2024 od 10 hod na SPŠ Teplice. Soutěžní tříčlenné týmy se musí přihlásit do 12. 3.2024 (QR kód v letáku níže).…

539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a…

422A89A2-2134-460C-B4A1-5D55D902533D

Tato krutopřísná porota rozhodla o tom, že naše další želízko v ohni Pavel Jungmann postupuje z nominačního kola do finále, z 29 mladých kulinářských mistrů se Pavel probojoval mezi nejlepších devět!! Tato soutěž je určena pro mladé nadějné studenty…