Cambridge zkoušky na OA Teplice

Publikováno:
web 3

Naše škola se od letošního roku stává partnerem jazykové školy Lingua Centrum a budova Obchodní akademie bude nově zkušebním místem, kde budou moci všichni zájemci z řad žáků středních škol, ale také jazykoví nadšenci z řad veřejnosti, zkoušku složit.

Zkoušky Cambridge English jsou mezinárodně nejprestižnější jazykovou kvalifikací, kterou celosvětově uznává více než 25 000 organizací na celém světě: univerzity, zaměstnavatelé, instituce a úřady.

Přehled o akceptaci této zkoušky na českých vysokých školách najdete ZDE.

Od roku 2023 je i v našem regionu možné tuto zkoušku složit v computer-based formě, kdy se budou všechny její části vypracovávat na počítači a  budou povolena sluchátka  při poslechové části.

Během posledních let vzrostla obliba této zkoušky zejména mezi žáky 4. ročníků středních škol, kteří mohou nově nahradit maturitní zkoušku z anglického jazyka jazykovým certifikátem odpovídající úrovně. Pro odborné školy se jedná o úroveň B1 či vyšší, pro gymnázia pak B2 a vyšší.

Užitečné informace

  • Ke zkoušce se můžete přihlásit na stránkách Lingua Teplice.
  • Zkoušky probíhají v tzv. computer-based formě OA Teplice (písemná část), která přináší řadu výhod (např. kvalitnější zvuk do sluchátek, počítání slov při psaní slohu, rychlé výsledky, atd.)
  • Ústní část se zkouší v prostorách Lingua Teplice.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…