Baristický kurz aneb umění přípravy kávy

Publikováno:
Baristicky kurz

Ve dnech 27. – 28. dubna 2023 se na naší Hotelové škole konal “ZÁKLADNÍ KURZ BARISTA JUNIOR”. Tento kurz, doporučený Českou barmanskou asociací z.s. jako základní odborná příprava pro soutěže Mistr kávy, vedl certifikovaný lektor a vedoucí sekce Mistr kávy CBA, pan Tomáš Zahradil.

V teoretické části kurzu se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o kávě a její historii. Získali znalosti o různých druzích kávy, pěstování a pražení kávy a další zajímavosti z kávového světa.

V první praktické části kurzu se žáci učili seřídit mlýnek, připravovat alternativní kávové nápoje a připravit espresso. Druhý den se pak žáci věnovali nácviku přípravy cappuccina a připravovali kávu v džezvě, French press, Aeropress, Mocca, Chemex nebo V60.

Kurz byl zakončen teoretickou a praktickou zkouškou. Úspěšní absolventi obdrželi certifikát, který jim potvrdil získané znalosti a dovednosti.

Tento kurz poskytuje žákům nezbytné základy pro přípravu skvělé kávy, ale také jim přináší hlubší porozumění celému kávovému světu. Je to skvělá příležitost pro žáky, kteří se chtějí stát profesionálními baristy a vyzkoušet si své schopnosti v této oblíbené oblasti.

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…