Baristický kurz aneb umění přípravy kávy

Publikováno:
Baristicky kurz

Ve dnech 27. – 28. dubna 2023 se na naší Hotelové škole konal “ZÁKLADNÍ KURZ BARISTA JUNIOR”. Tento kurz, doporučený Českou barmanskou asociací z.s. jako základní odborná příprava pro soutěže Mistr kávy, vedl certifikovaný lektor a vedoucí sekce Mistr kávy CBA, pan Tomáš Zahradil.

V teoretické části kurzu se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o kávě a její historii. Získali znalosti o různých druzích kávy, pěstování a pražení kávy a další zajímavosti z kávového světa.

V první praktické části kurzu se žáci učili seřídit mlýnek, připravovat alternativní kávové nápoje a připravit espresso. Druhý den se pak žáci věnovali nácviku přípravy cappuccina a připravovali kávu v džezvě, French press, Aeropress, Mocca, Chemex nebo V60.

Kurz byl zakončen teoretickou a praktickou zkouškou. Úspěšní absolventi obdrželi certifikát, který jim potvrdil získané znalosti a dovednosti.

Tento kurz poskytuje žákům nezbytné základy pro přípravu skvělé kávy, ale také jim přináší hlubší porozumění celému kávovému světu. Je to skvělá příležitost pro žáky, kteří se chtějí stát profesionálními baristy a vyzkoušet si své schopnosti v této oblíbené oblasti.

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…