Kurz sociálních dovedností

Publikováno:
adfebe43-23a6-4399-bf7f-671c14dbfc4e

Dne 2. 5. 2023 se vydaly třídy SČ2 a SČ3 na kurz do areálu RS Kladno Doksy. Cesta probíhala podle plánu - z Teplic do Ústí, z Ústí do České Lípy, z České Lípy do Doks, a pak pěšky do kempu. Po příchodu jsme si vybalili a následoval oběd. Ještě ten den následovala hra, ve které šlo o ztvárnění scének pomocí divadla. Později odpoledne přijela paní s pejskem Tondou, se kterým dělá canisterapii a představila nám svoji práci.

Druhý den jsme dostali jen lehkou snídani, kterou ale každý raději snědl, protože jsme cvičili jógu.  Hned na to nás čekalo zdolání Mount Bezděz pod vedením velezkušené turistky Petry Převrátilové a Jitky Jarošové. Po velice náročné aktivitě musel přijít i zasloužený odpočinek, protože jsme šli pěšky až do kempu. Po večeři, která byla posunuta z důvodu zadrhnutí nohou při cestě, jsme si pouze sedli a kochali se krásnou krajinou. 

Ve čtvrtek jsme šli do muzea Karla Hynka Máchy a cesta nás zavedla i do nedaleké kavárny, kde si i naše spolužačka zkusila práci profesionální servírky. Odpoledne za námi přijela paní z organizace Spirála s přednáškou o domácím násilí. Hned na to jsme si dali dobrou večeři a poslední večer jsme rozdělali oheň, opekli buřty a zazpívali jsme si osvědčené hitovky jako třeba Stánky nebo Slavíci z Madridu. Tímto náš kurz skončil, protože v pátek ráno následovalo už jen vyhodnocení celokurzové aktivity a předání diplomů a medailí.

za SČ2 a SČ3 zpracoval Dan Slavík

editovala Adéla Filipová M.A.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…