Projekt „Poznej Ústecký kraj“

Publikováno:
20230525_095602

Dne 25. května 2023 jeli vybraní žáci 3. ročníků OA společně s žáky HŠ a SPŠ Teplice na Krajský úřad v Ústí nad Labem.

Návštěva začala přivítáním paní Ing. Pavlínou Pánkovou (oddělení vnějších vztahů, odbor INF), která nás celý den prováděla nejen budovou, ale i programem. V konferenčním sále zastupitelstva jsme se pak setkali s dalšími zástupci Ústeckého kraje, včetně paní radní pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jindrou Zalabákovou. Nejprve nás paní Pánková seznámila pomocí prezentace se strukturou, chodem a pravomocemi kraje a také s novým logem Ústeckého kraje. Prostor vyšel i na veškeré dotazy, které jsme směřovali hlavně na vedoucí odboru školství mládeže a tělovýchovy Ing. Kláru Kyselovičovou. Ke slovu se dostal i náš pan ředitel Mgr. Jiří Nekuda.

Po krátké přestávce jsme se přesunuli do kanceláře pana hejtmana Jiřího Schillera, jenž nás mile překvapil svou vstřícnou komunikací a nevyhýbal se žádnému tématu, které nás zajímalo. Velmi poutavě nás seznámil s krajským znakem a popsal nám svůj slavnostní řetěz.

Naši návštěvu jsme zakončili prohlídkou zasedací místnosti Rady ÚK a Krizového štábu.

Celý den byl koncipován tak, aby žáci diskutovali s nejvyššími představiteli kraje a KÚ a mohli sami klást otázky, které korespondují s jejich zájmem. Žáci se také mimo jiné dozvěděli, kam náš kraj směřuje a co nás v budoucnu čeká.

Žákům se exkurze líbila a těší se na další podobnou akci.

Mgr. Dana Marková

Fotogalerie

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…