Učíme se pro život: finanční gramotnost

Publikováno:
E29B95DF-1628-4211-BC8A-BE486F7482EB_1_105_c

Kuchaři druhého ročníku měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak fungují peníze v praxi, za co je rodina utrácí a jaká práva mají coby kupující.

Cílem semináře bylo především posílit finanční gramotnost žáků a upozornit je na důležitost správného nakládání s penězi. Žáci se naučili, jak efektivně hospodařit s penězi, jaké jsou jejich práva a povinnosti jako zákazníků a jaké jsou práva a povinnosti prodávajících. Seznámili se s různými typy pojistného krytí a s tím, jak si zabezpečit spravedlivé řešení případných reklamací.

Žáci se též dozvěděli, jaký vliv na jejich finanční stabilitu má správně sestavený rodinný rozpočet a že dokážou s úsporným plánováním dosáhnout svých cílů mnohem snadněji. Velké množství informací bylo předáno prostřednictvím prezentací, které doplňoval zábavný rozhovor mezi žáky a přednášejícím.

Také si uvědomili, jak důležité je umět nakládat s penězi a dobře si hlídat své výdaje. 

Seminář na téma finanční gramotnosti vyvrcholil praktickou částí, kde žáci mohli sami různé situace ohledně finanční gramotnosti vyhodnotit a rozhodnout, co by v daných situacích udělali. 

Celkově lze říci, že interaktivní seminář na téma finanční gramotnosti byl pro studenty velmi přínosný. Mnoho z nich se díky němu naučilo, jak správně hospodařit s penězi a jak si zajistit finanční stabilitu. Takové semináře by proto mohly být součástí výuky i na dalších školách, kde by žáci ochotně vstoupili do světa finanční gramotnosti.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…