Učíme se pro život: finanční gramotnost

Publikováno:
E29B95DF-1628-4211-BC8A-BE486F7482EB_1_105_c

Kuchaři druhého ročníku měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak fungují peníze v praxi, za co je rodina utrácí a jaká práva mají coby kupující.

Cílem semináře bylo především posílit finanční gramotnost žáků a upozornit je na důležitost správného nakládání s penězi. Žáci se naučili, jak efektivně hospodařit s penězi, jaké jsou jejich práva a povinnosti jako zákazníků a jaké jsou práva a povinnosti prodávajících. Seznámili se s různými typy pojistného krytí a s tím, jak si zabezpečit spravedlivé řešení případných reklamací.

Žáci se též dozvěděli, jaký vliv na jejich finanční stabilitu má správně sestavený rodinný rozpočet a že dokážou s úsporným plánováním dosáhnout svých cílů mnohem snadněji. Velké množství informací bylo předáno prostřednictvím prezentací, které doplňoval zábavný rozhovor mezi žáky a přednášejícím.

Také si uvědomili, jak důležité je umět nakládat s penězi a dobře si hlídat své výdaje. 

Seminář na téma finanční gramotnosti vyvrcholil praktickou částí, kde žáci mohli sami různé situace ohledně finanční gramotnosti vyhodnotit a rozhodnout, co by v daných situacích udělali. 

Celkově lze říci, že interaktivní seminář na téma finanční gramotnosti byl pro studenty velmi přínosný. Mnoho z nich se díky němu naučilo, jak správně hospodařit s penězi a jak si zajistit finanční stabilitu. Takové semináře by proto mohly být součástí výuky i na dalších školách, kde by žáci ochotně vstoupili do světa finanční gramotnosti.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

D2480FB6-7A36-4144-9C70-2A8882ED4259_4_5005_c

Po letech opět po boku pana prezidenta. Bylo nám velkou ctí obsluhovat pana Petra Pavla. Na zámku Jezeří panovala příjemná přátelská atmosféra a my doufáme, že jsme se s panem prezidentem neviděli pracovně naposledy.

IMG-20240616-WA0017

Letos se žáci Hotelové školy opět vydali na zájezd do Velké Británie. Program byl velmi intenzivní a vystřídaly se nám všechny druhy počasí. První den jsme navštívili Brighton - Brighton Pier, Airways i360 a historické centrum včetně The Lanes.…