LONDÝN, OXFORD, BATH, WINCHESTER, SALISBURY a moře…

Publikováno:
6D66C16C-0A0D-48A0-B13E-FAE799BA886E

13. června se 51 studentů z Hotelové školy zúčastnilo zájezdu do Velké Británie. Program byl velice intenzivní a počasí se vydařilo.

První den jsme si prohlédli univerzitní město Oxford včetně New college a zahrad, kde se natáčel Harry Potter. Nenechali jsme si ujít ani jízdu v lodičkách punts - někdo si ji zkusil řídit, někdo se v Temži i „nedobrovolně“ vykoupal.

Druhý den jsme začali v Avebury – viděli jsme nejstarší kamenný kruh v Evropě, který je starší než známý Stonehenge. Stihli jsme i katedrálu v Salisbury a hradní Great Hall ve Winchesteru s kulatým stolem krále Artuše i nejdelší katedrálu na světě, kde se natáčel film Šifra Mistra Leonarda.

Třetí den jsme jeli do lázeňského města Bath a prohlédli si nejzachovalejší římské lázně na světě. Odpoledne jsme strávili v přímořském letovisku Weymouth – někdo se koupal, někdo opaloval, jiní si zašli na fish and chips.

Poslední den byl věnován Londýnu. Od Greenwiche jsme lodí přejeli k Shakespeares Globe, přes Millenium Bridge jsme došli k St Paul´s Cathedral a po nábřeží až k Big Benu, London Eye a Westmister Abbey. U Buckinghamského paláce jsme viděli odjíždět krále Karla III. s královnou Camilou. Čas na nákupy byl u Leicester Square a Piccadilly Circus.

Rádi bychom poděkovali CK TEEway, oboum řidičům, slečně průvodkyni a úžasným rodinám z města Trowbridge.

Ing. Kateřina Samková Vandegrift, Mgr. Martina Černá a Mgr. Dita Nerudová

Fotogalerie

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…