LONDÝN, OXFORD, BATH, WINCHESTER, SALISBURY a moře…

Publikováno:
6D66C16C-0A0D-48A0-B13E-FAE799BA886E

13. června se 51 studentů z Hotelové školy zúčastnilo zájezdu do Velké Británie. Program byl velice intenzivní a počasí se vydařilo.

První den jsme si prohlédli univerzitní město Oxford včetně New college a zahrad, kde se natáčel Harry Potter. Nenechali jsme si ujít ani jízdu v lodičkách punts - někdo si ji zkusil řídit, někdo se v Temži i „nedobrovolně“ vykoupal.

Druhý den jsme začali v Avebury – viděli jsme nejstarší kamenný kruh v Evropě, který je starší než známý Stonehenge. Stihli jsme i katedrálu v Salisbury a hradní Great Hall ve Winchesteru s kulatým stolem krále Artuše i nejdelší katedrálu na světě, kde se natáčel film Šifra Mistra Leonarda.

Třetí den jsme jeli do lázeňského města Bath a prohlédli si nejzachovalejší římské lázně na světě. Odpoledne jsme strávili v přímořském letovisku Weymouth – někdo se koupal, někdo opaloval, jiní si zašli na fish and chips.

Poslední den byl věnován Londýnu. Od Greenwiche jsme lodí přejeli k Shakespeares Globe, přes Millenium Bridge jsme došli k St Paul´s Cathedral a po nábřeží až k Big Benu, London Eye a Westmister Abbey. U Buckinghamského paláce jsme viděli odjíždět krále Karla III. s královnou Camilou. Čas na nákupy byl u Leicester Square a Piccadilly Circus.

Rádi bychom poděkovali CK TEEway, oboum řidičům, slečně průvodkyni a úžasným rodinám z města Trowbridge.

Ing. Kateřina Samková Vandegrift, Mgr. Martina Černá a Mgr. Dita Nerudová

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…

ADC08113-B3BE-4EB4-A913-046AB22C51B9

Jarmark chutí již potřetí bavil Tepličany. Byli jsme přímou součástí, vařili jsme na pódiu s paní učitelkou Opavovou a měli jsme stánek s našimi koláči a makronkami. Překvapili současní prváci, kteří se aktivně zapojili a byli platnou součástí…

Banner 1

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky,…