Exkurze do Polska

Publikováno:
1000037731

Žáci třetího a čtvrtého ročníku oboru sociální činnost spolu s žáky hotelnictví se ve dnech 17.-20.10. 2023 vydali na exkurzi do Polska. Jejich hlavním a prvním cílem bylo navštívit koncentrační tábor Osvětim I. a  II. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí a mohli si spolu s průvodkyní projít celý tábor. Po prohlídce následovala prohlídka města Krakow, kde žáci spatřili Wawelské návrší a jeho blízké okolí.
Druhý den se celá skupina vydala do nedalekých solných dolů, které patří do světového dědictví UNESCO. Následovala prohlídka v anglickém jazyce. Mimo procvičení cizího jazyka se studenti také dozvěděli řadu zajímavostí a mohli i na vlastní zodpovědnost ochutnat sůl ze zdí. Poté již následovala cesta do Olomouce, kde studenti měli rozchod a mohli si tak krásy tohoto města projít sami.
Poslední den před odjezdem domů čekala studenty prohlídka hradu Bouzov a poté již cesta domů.
Studenti na této exkurzi zjistili spousty nových poznatků, které mohou dále předávat ostatním.

Mgr. L. Salačová, Mgr. E. Stammová, Mgr. I. Frýdlová a Mgr. J. Jarošová

 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…