Studenti HOP jako zastupitelé

Publikováno:
1 A

Studenti HŠ, OA a SPŠ Teplice navštívili teplickou radnici.

Dne 24. října 2023 měli studenti střední školy příležitost si vyzkoušet role zastupitelů města. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice vybrala celkem 27 žáků, z každé školy celkem 9 zástupců.

Před zahájením obdrželi studenti pozvánku, včetně programu simulovaného zasedání zastupitelstva. V sále zastupitelstva byly připraveny také cedulky se jmény zastupitelů. Událost zahájil primátor Jiří Štábl, který popsal běžný průběh zasedání městského zastupitelstva. 

Nechyběl ani 1. náměstek primátora Hynek Hanza, náměstkyně primátora Monika Peterková a náměstek primátora Tomáš Hadviga. Každý z nich představil studentům náplň své práce. 

Následovalo představení návrhů, diskuse i hlasování pomocí hlasovacího zařízení. Předmětem debat byla témata jako těžba lithia, podpora sportu, doprava nebo koupaliště. Do diskusí se aktivně zapojilo nejen vedení města a studenti, ale také učitelé.

Studenti potěšili vedení tím, že se zajímají o dění ve městě. Primátor Jiří Štábl je také pozval na zasedání Zastupitelstva města Teplice, které se bude konat 27. listopadu 2023, aby se mohli zúčastnit reálného zasedání.

https://www.teplice.cz/studenti-strednich-skol-si-vyzkouseli-role-zastupitelu/d-45421

Děkujeme za velmi přínosnou zkušenost a těšíme se na další spolupráci.

Nepřehlédněte

267858AF-251C-4EDC-B357-5EDC1BEB2F05_1_105_c

O úspěchu se vždycky píše snadno. Naši talentovaní žáci cukrářka Lucka Šimánková a kuchař Pavel Jungmann na soutěži Gastro Junior Bidfood Cup 2024 bojovali o co nejlepší umístění v soutěži kuchař/cukrář roku. Lucka získala třetí místo v kategorii…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…