Tým OA na celostátní soutěži

Publikováno:
0__20211215_122650

Ve dnech 14. a 15. 12. proběhlo celostátní kolo soutěže Ekonomický tým 2021. Po řadě let se do této prestižní soutěže probojovalo družstvo žáků 4. ročníku naší obchodní akademie, které zvítězilo v rámci Ústeckého kraje.

Původní tříčlenný tým vstoupil do klání s ostatními účastníky soutěže pouze ve dvoučlenném složení: Nela Brebisová a Viktorie Sršňová, třetí účastník je karanténě.

První kolo soutěže probíhalo od 13:00 - 18:30 a studentky zde vytvářely projektovou práci na téma „Moderní marketing a masmédia“, kde se zaměřily na uplatnění marketingu v oblasti internetových a mediálních platforem, jako je např. Youtube, Netflix, Twitch.

Druhý den probíhalo soutěžení od 8:00 – 14:30 hodin a účastníci odpovídali 1,5 hodiny na nelehké otázky vědomostního testu. Po chvíli oddechu přišla na řadu krátká příprava a následně ústní prezentace aktuálního tématu „Inflace“. Náš tým zde zhodnotil poctivou přípravu na aktuální události naší současnosti.

S ohledem na epidemiologickou situaci probíhala celá soutěž on-line prostřednictvím Teams, za přítomnosti dozoru učitelů a kamerového dohledu pořadatelů.
Obě studentky i vyučující věnovaly mnoho času přípravě, která se zúročila v dobrém výkonu našeho početně neúplného týmu.

Vyhlášena byla pouze první tři místa, která obsadila OA Brno, České Budějovice a Kolín.

Výkon Nely a Viktorie udělal radost především jim samotným, ale i učitelkám, které je připravovaly na soutěžní klání, Ing. Zdeňce Suchomelové a Ing. Miroslavě Novotné. Gratulujeme a věříme, že své schopnosti obě studentky dobře uplatní při studiu na vysoké škole.

Teplice 16. 12. 2021

M. Novotná, Z. Suchomelová

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…

f32dd39b-573d-4e79-aa7c-832491ae1353

Úterý 14. 3. 2023 spojil některé aktivní studenty nejen z našich tří škol výjimečný zážitek. Na jeden den se spolu se žáky dalších škol z naší republiky vžili do role zákonodárců a přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky…