Tým OA na celostátní soutěži

Publikováno:
0__20211215_122650

Ve dnech 14. a 15. 12. proběhlo celostátní kolo soutěže Ekonomický tým 2021. Po řadě let se do této prestižní soutěže probojovalo družstvo žáků 4. ročníku naší obchodní akademie, které zvítězilo v rámci Ústeckého kraje.

Původní tříčlenný tým vstoupil do klání s ostatními účastníky soutěže pouze ve dvoučlenném složení: Nela Brebisová a Viktorie Sršňová, třetí účastník je karanténě.

První kolo soutěže probíhalo od 13:00 - 18:30 a studentky zde vytvářely projektovou práci na téma „Moderní marketing a masmédia“, kde se zaměřily na uplatnění marketingu v oblasti internetových a mediálních platforem, jako je např. Youtube, Netflix, Twitch.

Druhý den probíhalo soutěžení od 8:00 – 14:30 hodin a účastníci odpovídali 1,5 hodiny na nelehké otázky vědomostního testu. Po chvíli oddechu přišla na řadu krátká příprava a následně ústní prezentace aktuálního tématu „Inflace“. Náš tým zde zhodnotil poctivou přípravu na aktuální události naší současnosti.

S ohledem na epidemiologickou situaci probíhala celá soutěž on-line prostřednictvím Teams, za přítomnosti dozoru učitelů a kamerového dohledu pořadatelů.
Obě studentky i vyučující věnovaly mnoho času přípravě, která se zúročila v dobrém výkonu našeho početně neúplného týmu.

Vyhlášena byla pouze první tři místa, která obsadila OA Brno, České Budějovice a Kolín.

Výkon Nely a Viktorie udělal radost především jim samotným, ale i učitelkám, které je připravovaly na soutěžní klání, Ing. Zdeňce Suchomelové a Ing. Miroslavě Novotné. Gratulujeme a věříme, že své schopnosti obě studentky dobře uplatní při studiu na vysoké škole.

Teplice 16. 12. 2021

M. Novotná, Z. Suchomelová

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2024 03 26 Sudoku_soutěž HOP (kopie)

Milé žákyně, milí žáci, zveme vás na další ročník soutěže v luštění SUDOKU, tentokrát s organizační pomocí třídy S2. Soutěž se koná 26. 3. 2024 od 10 hod na SPŠ Teplice. Soutěžní tříčlenné týmy se musí přihlásit do 12. 3.2024 (QR kód v letáku níže).…

539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a…

6CBE674B-5102-4491-90DD-CB70A0440729

Třída 1.A, posílená o odvážné žáky z vyšších ročníků si dala za cíl dobýt svahy Harrachova a výsledek? Naprostá paráda! 🏂💨 Naše lyžařské dobrodružství začalo trochu netradičně - pátrací misí "Kde je batoh pana Holka?", ale i přes půlhodinové…