Tým OA na celostátní soutěži

Publikováno:
0__20211215_122650

Ve dnech 14. a 15. 12. proběhlo celostátní kolo soutěže Ekonomický tým 2021. Po řadě let se do této prestižní soutěže probojovalo družstvo žáků 4. ročníku naší obchodní akademie, které zvítězilo v rámci Ústeckého kraje.

Původní tříčlenný tým vstoupil do klání s ostatními účastníky soutěže pouze ve dvoučlenném složení: Nela Brebisová a Viktorie Sršňová, třetí účastník je karanténě.

První kolo soutěže probíhalo od 13:00 - 18:30 a studentky zde vytvářely projektovou práci na téma „Moderní marketing a masmédia“, kde se zaměřily na uplatnění marketingu v oblasti internetových a mediálních platforem, jako je např. Youtube, Netflix, Twitch.

Druhý den probíhalo soutěžení od 8:00 – 14:30 hodin a účastníci odpovídali 1,5 hodiny na nelehké otázky vědomostního testu. Po chvíli oddechu přišla na řadu krátká příprava a následně ústní prezentace aktuálního tématu „Inflace“. Náš tým zde zhodnotil poctivou přípravu na aktuální události naší současnosti.

S ohledem na epidemiologickou situaci probíhala celá soutěž on-line prostřednictvím Teams, za přítomnosti dozoru učitelů a kamerového dohledu pořadatelů.
Obě studentky i vyučující věnovaly mnoho času přípravě, která se zúročila v dobrém výkonu našeho početně neúplného týmu.

Vyhlášena byla pouze první tři místa, která obsadila OA Brno, České Budějovice a Kolín.

Výkon Nely a Viktorie udělal radost především jim samotným, ale i učitelkám, které je připravovaly na soutěžní klání, Ing. Zdeňce Suchomelové a Ing. Miroslavě Novotné. Gratulujeme a věříme, že své schopnosti obě studentky dobře uplatní při studiu na vysoké škole.

Teplice 16. 12. 2021

M. Novotná, Z. Suchomelová

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Sportovní kurz 2. roč. 24 (2)

S potěšením oznamujeme, že sportovní kurz pro žáky 2. ročníků, který se konal od 3. do 7. června 2024 ve Starých Splavech se letos zdárně vyvedl. Žáci měli možnost zapojit se do různých sportovních aktivit včetně tenisu, fotbalu, badmintonu, beach…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…