„Teplická rallye 2022“

Publikováno:
0__img_20220519_195551

Jak dobře znají naše lázeňské město Teplice, vyrazili zjistit ve čtvrtek 19. května 2022 žáci tříd O3.A a O3.B Obchodní akademie Teplice.

Projektový den začal procházkou historickým centrem Teplic, při které se žáci seznámili se základními informacemi o jednotlivých památkách, významných místech, historických událostech či osobnostech a také o historii a současnosti lázeňství v našem městě. Procházku jsme zakončili v srdci původních Teplic, na Zámeckém náměstí. Dalším bodem programu byla návštěva Regionálního muzea. Navštívili jsme románskou expozici v místě původního kláštera benediktinek, který poblíž horkého pramene založila královna Judita, zhlédli jsme film o objevení kláštera archeology a podívali jsme se do místní krypty, kde byla nalezena lebka královny Judity.

Závěrečná část projektového dne byla určena poznávací hře "Teplická rallye", při které žáci rozděleni do skupin plnili nejen úkoly, ale poznávali i různá místa ve městě podle fotografií, pořizovali společné selfie u vybrané památky, a nakonec vyluštili šifru, která skrývala název cíle „Teplické rallye“. Všechny skupiny splnily úkoly úspěšně a do cíle dorazily bez problémů.
 

romě nově nabytých znalostí o našem lázeňském městě, které uplatní například v hodinách cizího jazyka v rámci tématu naše město, získali žáci zkušenosti s týmovou prací v mimoškolním prostředí.

Akci pro žáky připravily vyučující německého jazyka OA.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…

f32dd39b-573d-4e79-aa7c-832491ae1353

Úterý 14. 3. 2023 spojil některé aktivní studenty nejen z našich tří škol výjimečný zážitek. Na jeden den se spolu se žáky dalších škol z naší republiky vžili do role zákonodárců a přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky…