3.A z obchodní akademie v soudní síni

Publikováno:
0__2_27

Dne 24. 5. 2022 navštívila naše třída Okresní soud v Teplicích. Zúčastnili jsme se dvou soudních jednání. První se zabývalo krádeží a druhé projednávalo případ s vydíráním. Jednání nebyla příliš dlouhá, přesto však zajímavá. A také přínosná pro naše hodiny práva. Zasloužil se o to především pan soudce, který k nám, jako k veřejnosti, hovořil a vysvětloval postupy použité při tomto jednání.

Návštěvu okresního soudu tedy hodnotíme velmi kladně a jsme rádi, že jsme mohli vidět využití práva v praxi.
Eliška Poláková, 3.A

Současně tímto děkujeme předsedkyni okresního soudu paní JUDr. Daně Kolářové za zprostředkování této zajímavé zkušenosti pro naše studenty.

Ing. Miroslava Novotná

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…

f32dd39b-573d-4e79-aa7c-832491ae1353

Úterý 14. 3. 2023 spojil některé aktivní studenty nejen z našich tří škol výjimečný zážitek. Na jeden den se spolu se žáky dalších škol z naší republiky vžili do role zákonodárců a přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky…