3.A z obchodní akademie v soudní síni

Publikováno:
0__2_27

Dne 24. 5. 2022 navštívila naše třída Okresní soud v Teplicích. Zúčastnili jsme se dvou soudních jednání. První se zabývalo krádeží a druhé projednávalo případ s vydíráním. Jednání nebyla příliš dlouhá, přesto však zajímavá. A také přínosná pro naše hodiny práva. Zasloužil se o to především pan soudce, který k nám, jako k veřejnosti, hovořil a vysvětloval postupy použité při tomto jednání.

Návštěvu okresního soudu tedy hodnotíme velmi kladně a jsme rádi, že jsme mohli vidět využití práva v praxi.
Eliška Poláková, 3.A

Současně tímto děkujeme předsedkyni okresního soudu paní JUDr. Daně Kolářové za zprostředkování této zajímavé zkušenosti pro naše studenty.

Ing. Miroslava Novotná

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Ekonomický tým 2023 Děčín 3

Jiří Vávra, Jakub Šupol a Petr Sim úspěšně reprezentovali naši školu v krajském kole soutěže Ekonomický tým, která se konala 3. 10. 2023 na Evropské obchodní akademii v Děčíně. Umístili se na na krásném třetím místě! Soutěž byla testem nejen…

IMG_1599

Dne 27.9. 2023 třída 2.A OA navštívila Senát. Na programu byla prohlídka Valdštejnského paláce s průvodkyní, která žákům podala zajímavý výklad k historii paláce. Následně se žáci přesunuli do části budovy, kde zasedá Senát ČR. Zde se jich ujal…

Fulbrightgrantees_19_09_23_267

Díky spolupráci s Fulbrightovou komisí na budoucí školní rok jsme se zúčastnili slavnostního přivítání amerických stipendistů. Program dne začal v Senátu České republiky. Stipendisty, mentory a ředitele škol přijal předseda Senátu pan Miloš Vystrčil…