Za poznáním do Berlína

Publikováno:
3__img_1025

V pondělí 20. června 2022 vyrazilo celkem 45 studentů Obchodní akademie v Teplicích spolu s doprovodem vyučujících německého jazyka poznat mnoho významných historických památek Berlína. Zájezd zorganizovala a Berlínem nás provedla paní učitelka Mgr. Jana Veltruská, za což ji mockrát děkujeme.

Po příjezdu do Berlína jsme si nejdříve vyfotili East Side Gallery - poslední zbytky Berlínské zdi. Naše toulky městem začaly na Alexandrově náměstí (nazývaným „Alex“) pod televizní věží (Fernsehturm), odkud jsme se vydali na procházku do samotného srdce Berlína. Prošli jsme se celou ulicí „Unter den Linden“ (jednou z nejznámějších a nejstarších v Berlíně) až k Braniborské bráně (Brandenburger Tor). Cestou jsme viděli například Státní knihovnu, Humboldtovu univerzitu, Státní operu i budovu Říšského sněmu (Reichstag). Odtud jsme se prošli městskou čtvrtí Tiergarten, prohlédli jsme si Památník holocaustu (Holocaust Mahnmal) a prohlídku jsme zakončili na Potsdammer Platz nedaleko bývalého přechodu do Západního Berlína, Checkpoint Charlie.

Ačkoliv nám počasí moc nepřálo a občas vydatně pršelo, nenechali jsme si zkazit náladu a výlet jsme si užili.

Mgr. Dana Marková

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…

f32dd39b-573d-4e79-aa7c-832491ae1353

Úterý 14. 3. 2023 spojil některé aktivní studenty nejen z našich tří škol výjimečný zážitek. Na jeden den se spolu se žáky dalších škol z naší republiky vžili do role zákonodárců a přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky…