Mladý ekonom na Obchodní akademii

Publikováno:
1 třída

Mysleli jste, že ekonomie je jen pro dospělé? Omyl!

21. 11. 2023 ožila Obchodní akademie soutěžním duchem u příležitosti 6. ročníku soutěže "Mladý ekonom". Hlavními hvězdami byli žáci základních škol - ti, co sedí možná právě teď vedle vás ve třídě!

Mladí ekonomové z našeho regionu převzali otěže a ukázali, že i v 8. a 9. třídě mohou být o krok napřed!

Třináct týmů plných odhodlání a znalostí se pustilo do boje o titul nejlepších mladých ekonomů v regionu. Nebyla to jen otázka čísel a grafů. Museli prokázat své dovednosti v prezentaci, angličtině, znalostech o EU, a dokonce i v týmové spolupráci.

A byli úžasní! Nejenže ukázali, že ekonomika je super, ale zároveň si užili prohlídku školy, vyhlídku z věže a samozřejmě vynikající občerstvení od naší Hotelové školy.

Mladý ekonom není jen soutěž, to je celodenní event, který tě naučí, rozvine, a navíc i skvěle zabaví!

Speciální dík patří externím porotcům, Ing. K. Škrabalové Sodomkové a Ing. J. Uhmanovi, MBA, kteří měli nelehký úkol vybrat to nejlepší z nejlepších.

Zvítězit v takové soutěži není vůbec lehké, ale tým ze ZŠ Buzulucká to zvládl s přehledem a domů si odnesl první místo. A co víc, Jakub Švarc se stal absolutním vítězem soutěže a Tereza Potomská "počtářkou roku".

Ceny vítězům předal ředitel školy Jiří Nekuda a za KÚ paní Jindra Zalabáková – radní Ústeckého kraje pro oblast školství.

Je skvělé vidět, jak mladí lidé excelují v oblastech, které formují naši budoucnost.

Tak co říkáte, jste připraveni posunout své znalosti na další úroveň a zúčastnit se příští rok?

Možná zrovna ty budeš ten, kdo příště zvedne pohár vítěze!

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Sportovní kurz 2. roč. 24 (2)

S potěšením oznamujeme, že sportovní kurz pro žáky 2. ročníků, který se konal od 3. do 7. června 2024 ve Starých Splavech se letos zdárně vyvedl. Žáci měli možnost zapojit se do různých sportovních aktivit včetně tenisu, fotbalu, badmintonu, beach…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…