Mladý ekonom na Obchodní akademii

Publikováno:
1 třída

Mysleli jste, že ekonomie je jen pro dospělé? Omyl!

21. 11. 2023 ožila Obchodní akademie soutěžním duchem u příležitosti 6. ročníku soutěže "Mladý ekonom". Hlavními hvězdami byli žáci základních škol - ti, co sedí možná právě teď vedle vás ve třídě!

Mladí ekonomové z našeho regionu převzali otěže a ukázali, že i v 8. a 9. třídě mohou být o krok napřed!

Třináct týmů plných odhodlání a znalostí se pustilo do boje o titul nejlepších mladých ekonomů v regionu. Nebyla to jen otázka čísel a grafů. Museli prokázat své dovednosti v prezentaci, angličtině, znalostech o EU, a dokonce i v týmové spolupráci.

A byli úžasní! Nejenže ukázali, že ekonomika je super, ale zároveň si užili prohlídku školy, vyhlídku z věže a samozřejmě vynikající občerstvení od naší Hotelové školy.

Mladý ekonom není jen soutěž, to je celodenní event, který tě naučí, rozvine, a navíc i skvěle zabaví!

Speciální dík patří externím porotcům, Ing. K. Škrabalové Sodomkové a Ing. J. Uhmanovi, MBA, kteří měli nelehký úkol vybrat to nejlepší z nejlepších.

Zvítězit v takové soutěži není vůbec lehké, ale tým ze ZŠ Buzulucká to zvládl s přehledem a domů si odnesl první místo. A co víc, Jakub Švarc se stal absolutním vítězem soutěže a Tereza Potomská "počtářkou roku".

Ceny vítězům předal ředitel školy Jiří Nekuda a za KÚ paní Jindra Zalabáková – radní Ústeckého kraje pro oblast školství.

Je skvělé vidět, jak mladí lidé excelují v oblastech, které formují naši budoucnost.

Tak co říkáte, jste připraveni posunout své znalosti na další úroveň a zúčastnit se příští rok?

Možná zrovna ty budeš ten, kdo příště zvedne pohár vítěze!

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2024 03 26 Sudoku_soutěž HOP (kopie)

Milé žákyně, milí žáci, zveme vás na další ročník soutěže v luštění SUDOKU, tentokrát s organizační pomocí třídy S2. Soutěž se koná 26. 3. 2024 od 10 hod na SPŠ Teplice. Soutěžní tříčlenné týmy se musí přihlásit do 12. 3.2024 (QR kód v letáku níže).…

539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a…

6CBE674B-5102-4491-90DD-CB70A0440729

Třída 1.A, posílená o odvážné žáky z vyšších ročníků si dala za cíl dobýt svahy Harrachova a výsledek? Naprostá paráda! 🏂💨 Naše lyžařské dobrodružství začalo trochu netradičně - pátrací misí "Kde je batoh pana Holka?", ale i přes půlhodinové…