Strojaři navštívili partnerskou školu ČVUT v Děčíně

Publikováno:
1

20. 12. 2022 navštívili žáci S3 a S2 pracoviště partnerské školy ČVUT v Děčíně.

Nejprve vyslechli dvě přednášky na téma Zlatý řez a Tělesa. Poté byli rozděleni do tří skupin a postupně se vystřídali na třech stanovištích. 1. zastávka: vozidlový simulátor – každý měl možnost řídit jedinečný simulátor. 2. stanoviště programování – všichni si vyzkoušeli jednoduché blokové programování microbitů. Poslední stanoviště vodíku – žáci byli seznámeni s principem získávání vodíku a s praktickými ukázkami jeho využití na funkčních modelech. Žáci teplické průmyslovky si tak otevřeli pomyslné dveře směrem ke studiu na vysoké škole. 

Děkujeme partnerské fakultě za zajímavý program.

O návštěvě se dočtete i v Teplickém deníku.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…

Z V3A 1. místo

V závěru března proběhla soutěž v luštění SUDOKU. Byli jsme velmi mile překvapeni velkým zájmem ze strany žáků. Celkem se přihlásilo 22 družstev z obchodní akademie a průmyslovky. Soutěžní úkoly jsme obdrželi přímo ze spol. HALAS. Přesně v 10 hod…