BEST in IT na SPŠ Teplice - 4. roč.

Publikováno:
2022 IT pro ZŠ úvod

Do 2. kola postoupilo 15 soutěžících, z toho 1 dívka. Účastníci odpovídali na 50 otázek z 10 IT oblastí. A dále je čekalo poznávání hardwaru. Žáci Z Mostu byli na této soutěži poprvé a hned dosáhli velkého úspěchu. Letošním jasným vítězem je žák 9. třídy ze ZŠ Okružní v Mostě – Petr Vosáhlo. Jeho spolužák Petr Šic byl druhý a mostecký teprve sedmák Richard Schwarzinger obsadil krásné čtvrté místo. Třetí příčku uloupil deváťák Lukáš Poddaný ze ZŠ Buzulucká v Teplicích. Vítězům gratulujeme.

Pravidelným sponzorem této soutěže je spol. LOSAN a další partnerské společnosti např. Severočeské doly, Unipetrol, Mahr, a tak žádný účastník soutěže neodešel s prázdnou. Soutěž podpořily i cukrářky z teplické hotelové školy, a tak si všichni soutěžící odnesli svého sladkého smajlíka. Extra bonusem je nabídka hlavního organizátora celé soutěže Ing. Toniho Kolucha na přednášku ve třídě 2 vítězů, tj. v 9. tř. ZŠ Okružní Most a Buzulucká Teplice na téma kybernetická bezpečnost a kriminalita. Vítězům gratulujeme a p. uč. Koluchovi děkujeme za organizaci.

Je milé pozorovat, jak se z úspěšných účastníků soutěže stávají IT experti, byť teprve na začátku své profesní kariéry. Důkazem jsou odpovědi 2 studentů třetího ročníku, dnes spolužáků a kamarádů Martina Štrobla a Jakuba Jeníka, kteří se poprvé setkali na IT soutěži na teplické průmyslovce před třemi lety. Těšit se můžete v dalším příspěvku – již brzy.

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

republika-ig (002)

Poslední volná místa: spolek  MOB -   Mladí občané, z.s.  zve studenty HOP na třetí část " Republika " našeho tradičního projektu Akademie Mladých občanů. MOB Akademie je soutěžně-vzdělávací projekt s několikaletou tradicí, který přibližuje…