BEST in IT na SPŠ Teplice - 4. roč.

Publikováno:
2022 IT pro ZŠ úvod

Do 2. kola postoupilo 15 soutěžících, z toho 1 dívka. Účastníci odpovídali na 50 otázek z 10 IT oblastí. A dále je čekalo poznávání hardwaru. Žáci Z Mostu byli na této soutěži poprvé a hned dosáhli velkého úspěchu. Letošním jasným vítězem je žák 9. třídy ze ZŠ Okružní v Mostě – Petr Vosáhlo. Jeho spolužák Petr Šic byl druhý a mostecký teprve sedmák Richard Schwarzinger obsadil krásné čtvrté místo. Třetí příčku uloupil deváťák Lukáš Poddaný ze ZŠ Buzulucká v Teplicích. Vítězům gratulujeme.

Pravidelným sponzorem této soutěže je spol. LOSAN a další partnerské společnosti např. Severočeské doly, Unipetrol, Mahr, a tak žádný účastník soutěže neodešel s prázdnou. Soutěž podpořily i cukrářky z teplické hotelové školy, a tak si všichni soutěžící odnesli svého sladkého smajlíka. Extra bonusem je nabídka hlavního organizátora celé soutěže Ing. Toniho Kolucha na přednášku ve třídě 2 vítězů, tj. v 9. tř. ZŠ Okružní Most a Buzulucká Teplice na téma kybernetická bezpečnost a kriminalita. Vítězům gratulujeme a p. uč. Koluchovi děkujeme za organizaci.

Je milé pozorovat, jak se z úspěšných účastníků soutěže stávají IT experti, byť teprve na začátku své profesní kariéry. Důkazem jsou odpovědi 2 studentů třetího ročníku, dnes spolužáků a kamarádů Martina Štrobla a Jakuba Jeníka, kteří se poprvé setkali na IT soutěži na teplické průmyslovce před třemi lety. Těšit se můžete v dalším příspěvku – již brzy.

Nepřehlédněte

6B1C11EA-F1CB-4E87-BA5D-B7BA505A1EF9_1_105_c

Do druhé poloviny se přehoupla stáž ve Švédsku, žáci si užívají zaměstnaneckých benefitů v luxusních švédských autoservisech, pracují v dílnách a učí se novým dovednostem, které jsou pro jejich profesní dráhu nezbytné. Ve volném čase závodí na…

70 let TUL oslavy

Technická univerzita v Liberci a její nejstarší Fakulta strojní letos slaví výročí 70 let od založení. Jubileum si nejrůznějšími akcemi připomíná po celý rok 2023. Těšit se můžete na workshopy, přednášky, koncerty, prohlídky laboratoří, výstavy,…

1

Průmyslováci, vyberete si z bohaté nabídky této tradiční akce? Můžete se zúčastnit se svou třídou dopoledne nebo využít večerní hodiny pro veřejnost. Těšíme se na vaše zážitky a fotografie.