10. ročník krajské soutěže v AutoCADu a INVENTORu

Publikováno:
Canva technické

1. místo v Inventoru získal Antonín Polášek – S3 SPŠ Teplice

4. místo v AutoCADu získal Vojtěch Vaněrka - S2 SPŠ Teplice

Blahopřejeme úspěšným žákům a děkujeme p. uč. Svobodovi a p. uč. Ilkivové za přípravu a podporu.

Ve středu 8. března 2023 se na Střední průmyslové škole, Resslova 5, Ústí nad Labem konal již 10. ročník krajské soutěže ve 2D kreslení (AutoCAD) a 3D modelování (INVENTOR). Soutěže se zúčastnila družstva žáků a jejich pedagogických doprovodů z průmyslových škol Ústeckého kraje, které mají ve svém portfoliu studijní obor 23-41-M/01 Strojírenství.
 

Soutěž slavnostně zahájila Radní pro školství, mládež a tělovýchovu Ústeckého kraje Jindra Zalábaková za účasti vedení SPŠ Ústí nad Labem, zástupců jednotlivých škol a také sponzorů této soutěže.
Všichni soutěžící prokázali dobré znalosti v obou kategoriích.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Školní kolo proběhlo na SPŠ Teplice 24. 2. 2023 a zúčastnilo se ho 11 žáků. Tři postoupili do oblastního kola.

Tato soutěž je velmi dobrým krokem a příspěvkem k rozvoji technického vzdělávání v Ústeckém kraji.

Nepřehlédněte

2 stroj

Studenti 2. ročníku Petr Kára a Petr Vykouk se 1. 12. 2023 zúčastnili soutěže v 3D tisku na Technické univerzitě v Liberci. Po několikaměsíčním snažení vezli na univerzitu své dílo. Sice se neumístili mezi prvními třemi týmy, ale domů si vezou cenné…

Gábi 2

19 studentů Obchodní akademie se v sobotu 2. prosince 2023 pokusilo v dostatečném předstihu složit Cambridge B2 First certificate. Pokud budou úspěšní, nahrazují si v předstihu maturitní zkoušku z angličtiny, kterou by jinak konali až v květnu…

Hl. obr. DŽ SPŠ 2

Žáci 9. tříd, zájemci o studium: přijďte si vyzkoušet, jaké to bude, studovat na naší škole. Máte možnost si vyzkoušet některé z činností, které čekají naše žáky v průběhu studia. Tento termín je určený pro individální zájemce ze základních škol.…