Konference Výzvy vzdělávání v ÚK

Publikováno:
IMG_0015

Ústecký kraj pod záštitou radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jindry Zalabákové pořádal konferenci Výzvy vzdělávání v Ústeckém kraji. Akci osobně podpořil i hejtman Jan Schiller. Catering zajišťovala tradičně Hotelová škola Teplice.

Skvělí hosté - ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal, náměstkyně ministra školství Martina Běťáková a Karel Gargulák se zamýšleli nad příčinami neblahých výsledků žáků našeho regionu v mezinárodních srovnávacích testech. Jednou z příčin je špatná životní úroveň, exekuce v rodinách, které už nemají sílu děti podporovat ve školním snažení. Velmi zajímavým zjištěním ČŠI je vliv předškolního vzdělávání na školní úspěchy žáků. Zároveň byly nastíněny příčiny školního neúspěchu a fluktuace žáků. 

Prokazatelně školy, v nichž probíhají zahraniční aktivity, mají lepší úroveň vzdělávání, učitelé jsou motivovanější a žáci méně opouštějí obory. Což je důležité sdělení pro naše žáky a učitele, neklesejme na mysli, podporujme naše žáky a na výsledky se můžeme těšit společně.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

0 borci na SPŠ

SPŠ Teplice se díky nadšení a úsilí Michaela Kříže z V2A a garanta pana Jana Hrubého poprvé zúčastnila prestižní soutěže pro střední školy. Soutěž přilákala rekordních 12 týmů z celého Ústecka, Karlovarska a Liberecka, které soutěžily ve vytváření…

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…

2. kolo

2. kolo přijímacího řízení slouží výhradně pro uchazeče, kteří nebyli přijati v 1. kole nebo se vzdali přijetí, nebo se v 1. kole nikam nehlásili (tito se ale v 2. kole mohou hlásit jen do nematuritních oborů). Důležité termíny: od 20. května 2024 –…