Konference Výzvy vzdělávání v ÚK

Publikováno:
IMG_0015

Ústecký kraj pod záštitou radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jindry Zalabákové pořádal konferenci Výzvy vzdělávání v Ústeckém kraji. Akci osobně podpořil i hejtman Jan Schiller. Catering zajišťovala tradičně Hotelová škola Teplice.

Skvělí hosté - ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal, náměstkyně ministra školství Martina Běťáková a Karel Gargulák se zamýšleli nad příčinami neblahých výsledků žáků našeho regionu v mezinárodních srovnávacích testech. Jednou z příčin je špatná životní úroveň, exekuce v rodinách, které už nemají sílu děti podporovat ve školním snažení. Velmi zajímavým zjištěním ČŠI je vliv předškolního vzdělávání na školní úspěchy žáků. Zároveň byly nastíněny příčiny školního neúspěchu a fluktuace žáků. 

Prokazatelně školy, v nichž probíhají zahraniční aktivity, mají lepší úroveň vzdělávání, učitelé jsou motivovanější a žáci méně opouštějí obory. Což je důležité sdělení pro naše žáky a učitele, neklesejme na mysli, podporujme naše žáky a na výsledky se můžeme těšit společně.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2 stroj

Studenti 2. ročníku Petr Kára a Petr Vykouk se 1. 12. 2023 zúčastnili soutěže v 3D tisku na Technické univerzitě v Liberci. Po několikaměsíčním snažení vezli na univerzitu své dílo. Sice se neumístili mezi prvními třemi týmy, ale domů si vezou cenné…

Gábi 2

19 studentů Obchodní akademie se v sobotu 2. prosince 2023 pokusilo v dostatečném předstihu složit Cambridge B2 First certificate. Pokud budou úspěšní, nahrazují si v předstihu maturitní zkoušku z angličtiny, kterou by jinak konali až v květnu…

Hl. obr. DŽ SPŠ 2

Žáci 9. tříd, zájemci o studium: přijďte si vyzkoušet, jaké to bude, studovat na naší škole. Máte možnost si vyzkoušet některé z činností, které čekají naše žáky v průběhu studia. Tento termín je určený pro individální zájemce ze základních škol.…