Konference Výzvy vzdělávání v ÚK

Publikováno:
IMG_0015

Ústecký kraj pod záštitou radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jindry Zalabákové pořádal konferenci Výzvy vzdělávání v Ústeckém kraji. Akci osobně podpořil i hejtman Jan Schiller. Catering zajišťovala tradičně Hotelová škola Teplice.

Skvělí hosté - ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal, náměstkyně ministra školství Martina Běťáková a Karel Gargulák se zamýšleli nad příčinami neblahých výsledků žáků našeho regionu v mezinárodních srovnávacích testech. Jednou z příčin je špatná životní úroveň, exekuce v rodinách, které už nemají sílu děti podporovat ve školním snažení. Velmi zajímavým zjištěním ČŠI je vliv předškolního vzdělávání na školní úspěchy žáků. Zároveň byly nastíněny příčiny školního neúspěchu a fluktuace žáků. 

Prokazatelně školy, v nichž probíhají zahraniční aktivity, mají lepší úroveň vzdělávání, učitelé jsou motivovanější a žáci méně opouštějí obory. Což je důležité sdělení pro naše žáky a učitele, neklesejme na mysli, podporujme naše žáky a na výsledky se můžeme těšit společně.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

20230525_095602

Dne 25. května 2023 jeli vybraní žáci 3. ročníků OA společně s žáky HŠ a SPŠ Teplice na Krajský úřad v Ústí nad Labem. Návštěva začala přivítáním paní Ing. Pavlínou Pánkovou (oddělení vnějších vztahů, odbor INF), která nás celý den prováděla nejen…

IMG_7903

Všechny žáky naší školy čeká fantastická novinka! Na celý příští školní rok jsme totiž získali amerického asistenta do výuky, a to je skvělá zpráva! Jeho jméno je Jim Thomas. Tuto neuvěřitelnou příležitost jsme získali díky prestižnímu Fulbrightovu…

A59B5E04-24A5-439F-8A74-175B6C92060A

Po měsíčním pracovním působení v Rize se vrátili žáci třetích ročníků OA a SPŠ. Všichni si pochvalovali profesionální přístup ze strany lotyšských mentorů, byli milí a nápomocní. Ubytování na kolejích technické univerzity předčilo očekávání. Výlety…