70 let TUL

Publikováno:
70 let TUL oslavy

Technická univerzita v Liberci a její nejstarší Fakulta strojní letos slaví výročí 70 let od založení. Jubileum si nejrůznějšími akcemi připomíná po celý rok 2023. Těšit se můžete na workshopy, přednášky, koncerty, prohlídky laboratoří, výstavy, promítání nebo sportovní aktivity.

Osobnostem spojenými s TUL patřila velká část oslav. Hlavní akcí bylo setkání absolventů a přátel univerzity v sobotu 23. září 2023.

Paní učitelka SPŠ Hanka Ilkivová se oslav jako její absolventka také zúčastnila:

„V rámci oslav se konaly odborné přednášky. Vědecké výzkumy, na kterých se TUL podílí, byly přitažlivou formou prezentovány posluchačům. V posluchárnách se sešli absolventi, kteří zavzpomínali na svá studia. Promovala jsem v roce 1982. Rozvoj a modernizace studijních programů, vybavení odborných laboratoří a dílen je úctyhodné. Odborný program moderoval můj bývalý student, absolvent strojírenského oboru teplické průmyslovky Ing. Luboš Běhálek, Ph.D., v současné době proděkan pro vzdělávací činnost na Strojní fakultě.“ 

Těšíme se na spolupráci se školou i všemi šikovnými absolventy.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

2 stroj

Studenti 2. ročníku Petr Kára a Petr Vykouk se 1. 12. 2023 zúčastnili soutěže v 3D tisku na Technické univerzitě v Liberci. Po několikaměsíčním snažení vezli na univerzitu své dílo. Sice se neumístili mezi prvními třemi týmy, ale domů si vezou cenné…

Gábi 2

19 studentů Obchodní akademie se v sobotu 2. prosince 2023 pokusilo v dostatečném předstihu složit Cambridge B2 First certificate. Pokud budou úspěšní, nahrazují si v předstihu maturitní zkoušku z angličtiny, kterou by jinak konali až v květnu…

Hl. obr. DŽ SPŠ 2

Žáci 9. tříd, zájemci o studium: přijďte si vyzkoušet, jaké to bude, studovat na naší škole. Máte možnost si vyzkoušet některé z činností, které čekají naše žáky v průběhu studia. Tento termín je určený pro individální zájemce ze základních škol.…