70 let TUL

Publikováno:
70 let TUL oslavy

Technická univerzita v Liberci a její nejstarší Fakulta strojní letos slaví výročí 70 let od založení. Jubileum si nejrůznějšími akcemi připomíná po celý rok 2023. Těšit se můžete na workshopy, přednášky, koncerty, prohlídky laboratoří, výstavy, promítání nebo sportovní aktivity.

Osobnostem spojenými s TUL patřila velká část oslav. Hlavní akcí bylo setkání absolventů a přátel univerzity v sobotu 23. září 2023.

Paní učitelka SPŠ Hanka Ilkivová se oslav jako její absolventka také zúčastnila:

„V rámci oslav se konaly odborné přednášky. Vědecké výzkumy, na kterých se TUL podílí, byly přitažlivou formou prezentovány posluchačům. V posluchárnách se sešli absolventi, kteří zavzpomínali na svá studia. Promovala jsem v roce 1982. Rozvoj a modernizace studijních programů, vybavení odborných laboratoří a dílen je úctyhodné. Odborný program moderoval můj bývalý student, absolvent strojírenského oboru teplické průmyslovky Ing. Luboš Běhálek, Ph.D., v současné době proděkan pro vzdělávací činnost na Strojní fakultě.“ 

Těšíme se na spolupráci se školou i všemi šikovnými absolventy.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…

Z V3A 1. místo

V závěru března proběhla soutěž v luštění SUDOKU. Byli jsme velmi mile překvapeni velkým zájmem ze strany žáků. Celkem se přihlásilo 22 družstev z obchodní akademie a průmyslovky. Soutěžní úkoly jsme obdrželi přímo ze spol. HALAS. Přesně v 10 hod…