TECHNOwizz a Michael z V2A

Publikováno:
AGC a Michael V2A - kopie

AGC Automitive Czech vyhlašuje již 7. ročník soutěže, která nabízí studentům středních a vyšších odborných škol příležitost ukázat své technické dovednosti a bojovat za svůj podíl na celkové odměně až 390.000 Kč!

Dne 5. 10. 2023 jsme měli s p. učitelem Hrubým příležitost nahlédnout do vnitřních procesů výroby skla AGC díky organizátorům soutěže Technowizz. Exkurze probíhala v areálu Chudeřice. Začali jsme bezpečnostním briefingem a šlo se do výroby. Zaměstnanci továrny nás provedli výrobou a vysvětlili nám náš úkol v oblasti výrobní linky. Účelem exkurze bylo se podívat na stanoviště důležité pro soutěžní zadání. Zakončení proběhlo v hlavní budově a byli jsme obdarováni lahodným obědem ve formě obložených baget.  

Rád bych poděkoval vedení školy a p. učiteli Hrubému za umožnění této exkurze. 

Michael Kříž, V2A

---------------

Této soutěže se účastníme poprvé. Schůzka v AGC byla o zadání úkolů pro soutěž. Michael řeší technický úkol, který je potřebný na lince autoskel, kde bude měřit odchylku řetězů.

Bylo zde mnoho škol a studentů, na setkání panovala přátelská atmosféra. Podle informací zatím nikdy nevyhrála střední škola AGC, ale většinou průmyslovka z Jablonce. Dokonce AGC odkoupilo od školy a soutěžícího hotové řešení. Uvidíme, jaké budeme mít štěstí.

Jan Hrubý, učitel SPŠ Teplice 

 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

598e6e63-4996-4d27-a474-4d8aa8a18c0a

Fakulta strojní, Technické univerzity v Liberci (FS TUL) vyhlašuje SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ VÝUKOVÝ MODEL z oblasti techniky nebo přírodních věd. Soutěž podporuje především týmovost, tvůrčí a kreativní myšlení. Je možné využít dostupné spojovací…

367034f1-780a-4f8c-9b45-11cf66e11986

Sportovní kurz tříd S2 a V2A naší průmyslovky se stal nezapomenutelným zážitkem plným sportu, soutěží a týmové spolupráce. Žáci se během kurzu zapojili do různorodých aktivit, které rozvíjely jejich fyzickou kondici, ale také posílily jejich…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!