Hackathon na ČVUT v Děčíně – velký úspěch

Publikováno:
SPŠ 2 - kopie

Dne 13. a 14. 10. 2023 se naši ajťáci zúčastnili soutěže Hackathon na ČVUT v Děčíně. Tématem prvního ročníku bylo strojové učení a umělá inteligence, pomocí nichž měli studenti vypracovat řešení daného problému. Přihlášeno bylo celkem 6 škol. Náš tým se skládal ze 4 členů: Michaela Kříže z V2A, Denyse Ilchenka z V2A, Františka Kříže z V4A, Martina Štrobla z V4B. Naši průmyslováci si vybojovali krásné 2. místo.

Pořadí

  1. SPŠE Plzeň ve složení Daniel Pojhan, Aleš Franče, Jan Ocelík, Václav Straka a Silivon Andrii, řešili zadání č. 2
  2. SPŠ Teplice ve složení Martin Štrobl, František Kříž, Michael Kříž a Denys Ilchenko, řešili zadání č. 1
  3. SPŠ Česká Lípa ve složení David Votruba, Kryštof Háva, Ondřej Dedek a Petr Januške, řešili zadání č. 2

Další informace zde:

https://ksi.fjfi.cvut.cz/aktualne/hackathon-2023-je-za-nami

Jak akce probíhala z pohledu studentů?

Vše začalo v pátek ve 14:00 h na Katedře softwarového inženýrství ČVUT v Děčíně, kde nás přivítali organizátoři soutěže, kteří nás následně provedli naším domovem na následujících 24 hodin. Dostupná byla i kuchyňka, kde na nás čekali klasické gamer snacks v podobě chipsů, coly a candy barů. Následovala krátká přednáška o samotném strojovém učení a úvod do zadání. Na výběr byly tři okruhy. My jsme si vybrali téma, jehož úkolem bylo vytvořit model (program) pro detekci typu měření a následně je roztřídit. Čtvrtá hodina padla a šlo se do práce. Ze začátku nám chvilku trvalo, než jsme se rozkoukali, ale poté jsme si rozdělili úkoly a začala týmová spolupráce . Ze zadání jsme vydedukovali možný jednoduchý postup, který Michael ověřil v Excelu, ale po krátké diskuzi jsme usoudili, že to nebude tak jednoduché. Martin s Frantou tudíž začali prototypovat model neuronové sítě v Pythonu. Vše šlo hladce, postupně jsme si model trénovali a ladili, abychom dosáhli nejlepšího možného výsledku. Denys mezitím začal s přípravou prezentace. Přesnost modelu nakonec stoupla na krásných 99,8 %. Mrknutím oka byl večer, model byl vytrénován a zkontrolován, nejhorší bylo za námi. Ještě zbývala aplikace a prezentace. Usoudili jsme, že nám zbývá dostatek času a že se vše bude dělat lépe s čistou hlavou a dostatkem spánku. Tímto končil páteční den.

Druhý den ráno jsme se ihned po snídani dali do tvorby aplikace a do doladění prezentace. Projekt je nutné také prodat, tudíž po chutném obědě přišla na řadu prezentace projektu. Za odprezentování před porotou vděčíme Martinovi, který se s tímto nelehkým úkolem popral na jedničku. Po zhlédnutí všech prezentací porota vyhlásila vítěze soutěže. Nyní přišel ten moment, kdy se veškerá píle zúročila. Skončili jsme na krásném druhém místě a odnesli jsme si nejen hezké ceny, ale i mnoho nových zážitků a znalostí. Tímto bych chtěl poděkovat všem členům týmu za spolupráci a skvělý víkend.

Michael Kříž, V2A

Fotogalerie

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…

Z V3A 1. místo

V závěru března proběhla soutěž v luštění SUDOKU. Byli jsme velmi mile překvapeni velkým zájmem ze strany žáků. Celkem se přihlásilo 22 družstev z obchodní akademie a průmyslovky. Soutěžní úkoly jsme obdrželi přímo ze spol. HALAS. Přesně v 10 hod…