Hackathon na ČVUT v Děčíně – velký úspěch

Publikováno:
SPŠ 2 - kopie

Dne 13. a 14. 10. 2023 se naši ajťáci zúčastnili soutěže Hackathon na ČVUT v Děčíně. Tématem prvního ročníku bylo strojové učení a umělá inteligence, pomocí nichž měli studenti vypracovat řešení daného problému. Přihlášeno bylo celkem 6 škol. Náš tým se skládal ze 4 členů: Michaela Kříže z V2A, Denyse Ilchenka z V2A, Františka Kříže z V4A, Martina Štrobla z V4B. Naši průmyslováci si vybojovali krásné 2. místo.

Pořadí

  1. SPŠE Plzeň ve složení Daniel Pojhan, Aleš Franče, Jan Ocelík, Václav Straka a Silivon Andrii, řešili zadání č. 2
  2. SPŠ Teplice ve složení Martin Štrobl, František Kříž, Michael Kříž a Denys Ilchenko, řešili zadání č. 1
  3. SPŠ Česká Lípa ve složení David Votruba, Kryštof Háva, Ondřej Dedek a Petr Januške, řešili zadání č. 2

Další informace zde:

https://ksi.fjfi.cvut.cz/aktualne/hackathon-2023-je-za-nami

Jak akce probíhala z pohledu studentů?

Vše začalo v pátek ve 14:00 h na Katedře softwarového inženýrství ČVUT v Děčíně, kde nás přivítali organizátoři soutěže, kteří nás následně provedli naším domovem na následujících 24 hodin. Dostupná byla i kuchyňka, kde na nás čekali klasické gamer snacks v podobě chipsů, coly a candy barů. Následovala krátká přednáška o samotném strojovém učení a úvod do zadání. Na výběr byly tři okruhy. My jsme si vybrali téma, jehož úkolem bylo vytvořit model (program) pro detekci typu měření a následně je roztřídit. Čtvrtá hodina padla a šlo se do práce. Ze začátku nám chvilku trvalo, než jsme se rozkoukali, ale poté jsme si rozdělili úkoly a začala týmová spolupráce . Ze zadání jsme vydedukovali možný jednoduchý postup, který Michael ověřil v Excelu, ale po krátké diskuzi jsme usoudili, že to nebude tak jednoduché. Martin s Frantou tudíž začali prototypovat model neuronové sítě v Pythonu. Vše šlo hladce, postupně jsme si model trénovali a ladili, abychom dosáhli nejlepšího možného výsledku. Denys mezitím začal s přípravou prezentace. Přesnost modelu nakonec stoupla na krásných 99,8 %. Mrknutím oka byl večer, model byl vytrénován a zkontrolován, nejhorší bylo za námi. Ještě zbývala aplikace a prezentace. Usoudili jsme, že nám zbývá dostatek času a že se vše bude dělat lépe s čistou hlavou a dostatkem spánku. Tímto končil páteční den.

Druhý den ráno jsme se ihned po snídani dali do tvorby aplikace a do doladění prezentace. Projekt je nutné také prodat, tudíž po chutném obědě přišla na řadu prezentace projektu. Za odprezentování před porotou vděčíme Martinovi, který se s tímto nelehkým úkolem popral na jedničku. Po zhlédnutí všech prezentací porota vyhlásila vítěze soutěže. Nyní přišel ten moment, kdy se veškerá píle zúročila. Skončili jsme na krásném druhém místě a odnesli jsme si nejen hezké ceny, ale i mnoho nových zážitků a znalostí. Tímto bych chtěl poděkovat všem členům týmu za spolupráci a skvělý víkend.

Michael Kříž, V2A

Fotogalerie

Nepřehlédněte

598e6e63-4996-4d27-a474-4d8aa8a18c0a

Fakulta strojní, Technické univerzity v Liberci (FS TUL) vyhlašuje SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ VÝUKOVÝ MODEL z oblasti techniky nebo přírodních věd. Soutěž podporuje především týmovost, tvůrčí a kreativní myšlení. Je možné využít dostupné spojovací…

367034f1-780a-4f8c-9b45-11cf66e11986

Sportovní kurz tříd S2 a V2A naší průmyslovky se stal nezapomenutelným zážitkem plným sportu, soutěží a týmové spolupráce. Žáci se během kurzu zapojili do různorodých aktivit, které rozvíjely jejich fyzickou kondici, ale také posílily jejich…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!