Průmyslováci se zapojili do programu EPAS

Publikováno:
AIDS DAY

Střední průmyslová škola se v tomto školním roce zapojila do programu EPAS. Jedná se o program, ve kterém školy usilují o status vyslanecké školy Evropského parlamentu. Úkolem zapojených škol je prostřednictvím skupiny studentů rozšiřovat povědomí o Evropské unii a jejích cílech a hodnotách, zejména mezi mladými lidmi.  O to se budou snažit průmyslováci pod vedením p. uč. Jarošové. „Pokud splníme všechny povinné aktivity, staneme se vyslaneckou školou EP a pokud budeme aktivní i nad rámec povinných aktivit, můžeme patřit mezi nejlepší čtyři školy, jejichž studenti se podívají do sídla EP ve Štrasburku. Naše aktivity můžete sledovat na Instagramu - https://www.instagram.com/europoint_sps_teplice/, nebo na nástěnce naproti schodišti v prvním patře“.

 

Některé aktivity žáků:

Zúčastnili jsme se vzdělávacího projektu „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky.“ Konkrétně se jednalo o simulaci zasedání institucí Evropské unie a interaktivního semináře o volbách do EU.
Spolu s dalšími středoškoláky z Ústeckého kraje jsme se stali ministry a ministryněmi a poslanci jednotlivých států EU. V plénu i kuloárech jsme jednali o návrhu nařízení o obnově přírody. Na něčem jsme se shodli, na něčem ne, nakonec jsme návrh s úpravami "přijali“.
V závěru jsme ve čtyřech skupinách vytvořili fiktivní politické strany, představili své názvy a programy. V hlasování zvítězila strana Rybičky (se třemi našimi studenty), její progresivní program si můžete prohlédnout na fotce.

 

1. prosinec = Den boje proti AIDS

Světový den boje proti AIDS, který vyhlásila Světová zdravotnická organizace. Tento den si připomínáme oběti AIDS a také vyjadřujeme podporu lidem žijícím s HIV.

I naše škola se připojila k této kampani.

Poslední letošní akcí bylo zjišťování vánočních zvyků v EU. Práce žáků byly vystaveny ve škole. 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

0 borci na SPŠ

SPŠ Teplice se díky nadšení a úsilí Michaela Kříže z V2A a garanta pana Jana Hrubého poprvé zúčastnila prestižní soutěže pro střední školy. Soutěž přilákala rekordních 12 týmů z celého Ústecka, Karlovarska a Liberecka, které soutěžily ve vytváření…

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče, chtěli bychom Vám blahopřát k přijetí Vaší dcery/ Vašeho syna do 1. ročníku Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy a při této příležitosti Vám chceme sdělit několik základních informací, které se týkají začátku…

2. kolo

2. kolo přijímacího řízení slouží výhradně pro uchazeče, kteří nebyli přijati v 1. kole nebo se vzdali přijetí, nebo se v 1. kole nikam nehlásili (tito se ale v 2. kole mohou hlásit jen do nematuritních oborů). Důležité termíny: od 20. května 2024 –…