HACKATHON veřejné správy ver. 5.0

Publikováno:
1 NKU

Na konci ledna se konal již pátý ročník hackathonu veřejné správy Hackujstat.cz a byl zároveň celostátním kolem vítězů krajských studentských hackathonů.

Z fakultní soutěže ČVUT postoupil tým ve složení Martin Štrobl, Jakub Jeník, František Kříž a Michael Kříž a utkal se s 13 dalšími týmy z celé republiky.

Po přivítání všech účastníků soutěže v novém sídle Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze následovaly prezentace 13 státních institucí. Kromě představení společností byli soutěžící seznámeni s jejich datovými řadami. Soutěžní družstva si sama zvolila téma a úkol, kterému se věnovala v dalších 24 hodinách.

Tým SPŠ zaujala problematika cyklosčítačů v Praze. Svůj projekt nazvali CykloWaze. Jednalo se o webovou aplikaci, která vizualizuje data z pražských cyklosčítačů a zároveň zobrazuje jejich funkčnost. Na závěr každé družstvo veřejně prezentovalo svůj úkol. Přestože naši žáci měli úkol tradičně technicky na výši, tak se tentokrát neumístili na prvních třech místech. Ale i tak si ze soutěže kromě trička odvezli cenné zkušenosti. 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

598e6e63-4996-4d27-a474-4d8aa8a18c0a

Fakulta strojní, Technické univerzity v Liberci (FS TUL) vyhlašuje SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ VÝUKOVÝ MODEL z oblasti techniky nebo přírodních věd. Soutěž podporuje především týmovost, tvůrčí a kreativní myšlení. Je možné využít dostupné spojovací…

367034f1-780a-4f8c-9b45-11cf66e11986

Sportovní kurz tříd S2 a V2A naší průmyslovky se stal nezapomenutelným zážitkem plným sportu, soutěží a týmové spolupráce. Žáci se během kurzu zapojili do různorodých aktivit, které rozvíjely jejich fyzickou kondici, ale také posílily jejich…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!