Soutěž v 3D tisku

Publikováno:
598e6e63-4996-4d27-a474-4d8aa8a18c0a

Fakulta strojní, Technické univerzity v Liberci (FS TUL) vyhlašuje SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ VÝUKOVÝ MODEL z oblasti techniky nebo přírodních věd.

Soutěž podporuje především týmovost, tvůrčí a kreativní myšlení.

Je možné využít dostupné spojovací techniky. Nosné a funkční části modelu by měly být zhotoveny převážně 3D tiskem. Výjimkou mohou být například vodící prvky, spojovací díly, jakou jsou šroubky, matice, hřídelky, magnety nebo případné součásti elektronizace modelu. Čím více je výrobek zhotoven díly z 3D tisku, tím lépe. 

Vítězí nápad, provedení, náročnost, smysluplnost, kvalita a týmová prezentace modelu.

Do soutěže se mohou přihlásit pouze týmy (min. počet studentů v týmu: 2, maximální počet studentů v týmu není omezen).

Zaregistrujte se s ideou řešení modelu (výukové pomůcky) např. v podobě skici (.pdf) nebo CAD modelu (.stp) na webu: www.fs.tul.cz/soutez . V přihlášce nezapomeňte uvést: název výukového modelu, jeho popis a plánované využití při výuce odborných předmětů na škole. Pečlivě připravená přihláška je první krok k úspěchu, proto věnujte popisu modelu, jeho funkčnosti a zapojení do výuky, náležitou pozornost. Podmínkou je vlastní autorství návrhu modelu. Minimálně dva jeho rozměry musí být větší nebo rovny 100 mm. Do soutěže nelze hlásit modely z předchozích ročníků, u nichž nebyla provedena zásadní inovace.

Odborná porota vybere tři nejlepší výukové modely, respektive týmy, o jejichž výsledném umístění rozhodnou ostatní soutěžící. Školy vítězných týmů získají finanční odměnu:

  • 1. místo - 25.000 Kč
  • 2. místo - 15.000 Kč
  • 3. místo - 10.000 Kč.

Termín ukončení registrace účastníků (soutěžních týmů) je do 27. září 2024. Zájemci se hlásí u pana učitele Jakuba Malce.

 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

367034f1-780a-4f8c-9b45-11cf66e11986

Sportovní kurz tříd S2 a V2A naší průmyslovky se stal nezapomenutelným zážitkem plným sportu, soutěží a týmové spolupráce. Žáci se během kurzu zapojili do různorodých aktivit, které rozvíjely jejich fyzickou kondici, ale také posílily jejich…

IMG_9985

…a odstartuje Olympijský festival u jezera Most! Krásné jezero s jednou z nejčistších vod u nás, olympijská atmosféra i nekončící sportovní možnosti! Takový bude Olympijský festival. Už se nemůžeme dočkat!

Uvodni obrazek

Baví tě technika a chceš ukázat, co v tobě je? Přihlas se do 8. ročníku soutěže TECHNOwizz 2024/2025, kterou vyhlašuje dobročinný fond AGC Automotive Czech a.s. ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací a pod záštitou FSI UJEP a FS TUL. Soutěž je…