Nezapomenutelný týden v Anglii

Publikováno:
IMG_4498

Naši průmyslováci se právě vrátili domů z výletu do Anglie, který přinesl mnoho nezapomenutelných okamžiků a nových přátelství.

1. den - Cesta do Anglie

Dobrodružství začalo po poledni odjezdem od budovy školy. Naši žáci se pohodlně usadili do autobusu a vydali se na dlouhou cestu přes Německo a Belgii až do Anglie. Cesta byla hlučná a nedočkavost se stupňovala s každým ujetým kilometrem (Už tam budem?).

2. den - Londýn: Město kontrastů

První zastávkou v Anglii byl Londýn, kde jsme strávili celý den prohlídkou tohoto úchvatného města. Začali jsme v Greenwich, kde jsme viděli nultý poledník. Obdivovali jsme slavný Tower Bridge a odvážlivci se prošli po skleněné lávce. Následovala návštěva Tower of London, kde jsme se ponořili do historie a legend tohoto místa. Procházka The City of London nám nabídla pohled na Památník velkého požáru Londýna (1666) a ikonický mrakodrap Walkie-Talkie. Zastavili jsme se také v St. Paul's Cathedral, vyšli až nad kopuli a žasli nad krásným výhledem na město. Poté jsme přešli Millenium Bridge (jehož filmovou destrukci možná znáte z filmu o Harrym Potterovi) a večer zakončili ubytováním v hostitelských rodinách.

3. den - Přírodní krásy a pobřeží

Další den jsme se vydali na jih, kde nás čekaly úchvatné výhledy na Beachy Head. Procházka podél moře nám umožnila vychutnat si krásy anglického pobřeží a navštívit pláž Birling Gap. Odpoledne jsme strávili v Brightonu, kde jsme navštívili mořské akvárium Sea Life a prohlédli si královský palác Royal Pavilion, který nás uvítal svou neobvyklou architekturou.

4. den - Historie a vzdělání

Čtvrtý den byl věnován návštěvě leteckého muzea IWM Duxford, kde jsme se seznámili s bohatou historií letectví. V muzeu je vystaven například slavný Concorde, Spitfire nebo Blackbird. 

Odpoledne jsme strávili v Cambridge a navštívili slavné Trinity College (mezi jejíž slavné absolventy patří například Sir Isaac Newton) a King's College (například Alan Turing). Procházka po tomto historickém městě nás přenesla zpět v čase a ukázala nám, jak vypadá život v jednom z nejznámějších univerzitních měst na světě.

5. den - Návrat do Londýna

Poslední den jsme se opět vrátili do Londýna, abychom se podívali na některé z jeho nejslavnějších památek. Začali jsme  vyhlídkovou jízdou na London Eye, odkud jsme měli Londýn jako na dlani. Zamířili jsme k Buckingham Palace, prošli se kolem Westminster Abbey a pokračovali přes Whitehall až na Trafalgar Square. Nechyběla ani návštěva živé čtvrti Soho a čínské čtvrti. Den jsme zakončili na Piccadilly Circus a nákupy v jedné z nejrušnějších částí města.

Ubytování v hostitelských rodinách

Během celého zájezdu byli naši žáci ubytováni v anglických hostitelských rodinách. Tento způsob ubytování jim umožnil nejenom procvičovat angličtinu v reálném prostředí, ale také lépe poznat britskou kulturu a každodenní život v anglické domácnosti.

Závěr

Školní zájezd do Anglie byl pro naše žáky nejenom skvělou příležitostí k procvičení angličtiny, ale také k získání nových poznatků a zážitků, které si budou pamatovat celý život. Děkujeme všem, kteří se na organizaci tohoto výletu podíleli a už nyní ladíme další skvělou zahraniční exkurzi!

Krátké video ke shlédnutí zde.

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

_DSC1207

V úterý 25. června se naše průmyslová škola opět proměnila v epicentrum automobilového světa při pořádání 11. ročníku Autosalonu SPŠ Teplice. Tato očekávaná událost, která probíhala v areálu naší školy a částečně i na Benešově náměstí, přilákala…