Školní exkurze po památkách UNESCO

Publikováno:
img_4868

Ve dnech 15. – 17. listopadu 2021 se žáci třetích a čtvrtých ročníků zúčastnili školní exkurze po památkách UNESCO (Kutná Hora, Litomyšl a Olomouc) a prohlídky koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi.

První zastávkou bylo město stříbra - Kutná Hora. Prošli jsme historické centrum města s nejzajímavějšími památkami. Z Kutné Hory jsme odjeli na renesanční zámek v Litomyšli. V rámci prohlídky zámeckých interiérů jsme viděli i slavné zámecké divadlo. Ve večerních hodinách následoval přesun do Olomouce, zde jsme se ubytovali a někteří absolvovali i prohlídku centra města.

Druhý den byl psychicky náročný, neboť po snídani nás autobus dovezl na velmi smutná místa, a to do Osvětimi. Ve skupinách jsme prošli jednotlivé objekty koncentračního tábora a pokračovali do tří kilometrů vzdáleného vyhlazovacího tábora Březinka. Vzhledem ke stmívání a pochmurnému počasí byla prohlídka autentičtější a prostředí na nás doléhalo mnohem více.

Poslední zastávkou byla polská metropole Krakow. Stihli jsme si prohlédnout pouze Hlavní náměstí s tržnicí Sukennice a Radniční věží. Celé náměstí bylo krásně osvětlené a na každém kroku na nás dýchala již skoro adventní atmosféra. Ta trochu zmírnila předchozí pochmurné zážitky.

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…