Školní exkurze po památkách UNESCO

Publikováno:
img_4868

Ve dnech 15. – 17. listopadu 2021 se žáci třetích a čtvrtých ročníků zúčastnili školní exkurze po památkách UNESCO (Kutná Hora, Litomyšl a Olomouc) a prohlídky koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi.

První zastávkou bylo město stříbra - Kutná Hora. Prošli jsme historické centrum města s nejzajímavějšími památkami. Z Kutné Hory jsme odjeli na renesanční zámek v Litomyšli. V rámci prohlídky zámeckých interiérů jsme viděli i slavné zámecké divadlo. Ve večerních hodinách následoval přesun do Olomouce, zde jsme se ubytovali a někteří absolvovali i prohlídku centra města.

Druhý den byl psychicky náročný, neboť po snídani nás autobus dovezl na velmi smutná místa, a to do Osvětimi. Ve skupinách jsme prošli jednotlivé objekty koncentračního tábora a pokračovali do tří kilometrů vzdáleného vyhlazovacího tábora Březinka. Vzhledem ke stmívání a pochmurnému počasí byla prohlídka autentičtější a prostředí na nás doléhalo mnohem více.

Poslední zastávkou byla polská metropole Krakow. Stihli jsme si prohlédnout pouze Hlavní náměstí s tržnicí Sukennice a Radniční věží. Celé náměstí bylo krásně osvětlené a na každém kroku na nás dýchala již skoro adventní atmosféra. Ta trochu zmírnila předchozí pochmurné zážitky.

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…