Projekt SYPO – Činnost oblastního kabinetu českého jazyka a literatury

Publikováno:
0__20220615_171110

Naše škola je dlouhodobě zapojena do projektu „Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů“. 15. 6. 2022 proběhlo v pořadí druhé zasedání učitelů českého jazyka a literatury, jehož cílem je vždy diskuse o problémech v oboru napříč základními a středními školami. Na začátku setkání jsme se seznámili s novými členy Oblastního kabinetu Teplicko. Členům byla představena nabídka plánu přímé podpory a diskutovali jsme o přínosu jednotlivých programů nabízených projektem SYPO. Kladně byly hodnoceny zejména webináře zaměřené na tandemovou výuku, práci s poezií ve výuce literatury či integraci cizinců do výuky. Diskutovány byly mj. otázky integrace žáků z Ukrajiny, na zapojených školách je to otázka zejména základního školství. Stejně tak i práce na integraci IT do ŠVP na ZŠ. Také byla konstatována vyšší neúspěšnost u letošních maturitních zkoušek napříč školami, způsobená pravděpodobně dopady distanční výuky. Termín dalšího jednání byl stanoven předběžně na říjen 2022. Oblastní kabinet v současnosti zahrnuje členy ze škol HŠ, OA a SPŠ Teplice, ZŠ Dubí 1, ZŠ a MŠ Teplice Koperníkova, Střední škola stavební a strojní, Teplice, Gymnázium Teplice a ZŠ Bystřany. Doufáme, že brzy rozšíříme své řady o kolegyně a kolegy z dalších škol.

Mgr. Josef Huf
učitel, předseda oblastního kabinetu Český jazyk a literatura – SYPO

Fotogalerie

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…