Adaptační kurz se vydařil

Publikováno:
Adaptační kurz se vydařil

Báječné tři dny na začátku září strávili společně studenti prvních ročníků strojírenství a obchodní akademie v Jílovém u Děčína.

Chutné jídlo, spousta aktivit a soutěživý duch se prolínaly celým pobytem. Studenti si aktivity užívali: biatlon, školní desatero, lanové aktivity, rétorika, hry na týmovou spolupráci a prevence úrazů a první pomoci.

Po vyčerpávajících aktivitách vždy s chutí zasedli ke stolu a pochutnali si na výborném a s láskou uvařeném jídle. Co by to bylo za seznamovací kurz bez táboráku a buřtů! Večer čekalo studenty překvapení – stezka odvahy.

Další den nás čekal výlet do Růžové s výšlapem na vyhlídku Růženku. Následně jsme navštívili Mýdlárnu Rubens, kde jsme si všihni vyrobili své mýdlo.

Ve všech soutěžích vyhrála 1. místo třída S1, nasazení a zapálení kluků do všech aktivit bylo až neskutečné. Přestože se studenti OA snažili, vítěz mohl být jen jeden.

Parádní byla i závěrečná diskotéka, studenti si všechno užili naplno a zůstanou jim nezapomenutelné zážitky. Nejenže našli mezi sebou nové kamarády, se kterými budou trávit následující 4 roky při svém studiu střední školy, ale poznali i své učitelky a učitele z jiného úhlu, než by je znali z hodin.

Obchodní akademie pořádá adaptační kurzy pro své prváky každoročně. Na průmyslovce šlo o pilotní program – adaptační kurz se pro studenty Průmyslové školy konal poprvé, a proto jela jen jedna třída.

Touto cestou bych chtěla vyjádřit (a troufám si říct, že nejen já, ale také studenti S1) velké poděkování Obchodní akademii, že nás vzala pod svá křídla a umožnila nám zúčastnit se skvěle připraveného adaptačního kurzu.

Radka Vyskočilová, třídní učitelka S1

Fotogalerie

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…