Adaptační kurz se vydařil

Publikováno:
Adaptační kurz se vydařil

Báječné tři dny na začátku září strávili společně studenti prvních ročníků strojírenství a obchodní akademie v Jílovém u Děčína.

Chutné jídlo, spousta aktivit a soutěživý duch se prolínaly celým pobytem. Studenti si aktivity užívali: biatlon, školní desatero, lanové aktivity, rétorika, hry na týmovou spolupráci a prevence úrazů a první pomoci.

Po vyčerpávajících aktivitách vždy s chutí zasedli ke stolu a pochutnali si na výborném a s láskou uvařeném jídle. Co by to bylo za seznamovací kurz bez táboráku a buřtů! Večer čekalo studenty překvapení – stezka odvahy.

Další den nás čekal výlet do Růžové s výšlapem na vyhlídku Růženku. Následně jsme navštívili Mýdlárnu Rubens, kde jsme si všihni vyrobili své mýdlo.

Ve všech soutěžích vyhrála 1. místo třída S1, nasazení a zapálení kluků do všech aktivit bylo až neskutečné. Přestože se studenti OA snažili, vítěz mohl být jen jeden.

Parádní byla i závěrečná diskotéka, studenti si všechno užili naplno a zůstanou jim nezapomenutelné zážitky. Nejenže našli mezi sebou nové kamarády, se kterými budou trávit následující 4 roky při svém studiu střední školy, ale poznali i své učitelky a učitele z jiného úhlu, než by je znali z hodin.

Obchodní akademie pořádá adaptační kurzy pro své prváky každoročně. Na průmyslovce šlo o pilotní program – adaptační kurz se pro studenty Průmyslové školy konal poprvé, a proto jela jen jedna třída.

Touto cestou bych chtěla vyjádřit (a troufám si říct, že nejen já, ale také studenti S1) velké poděkování Obchodní akademii, že nás vzala pod svá křídla a umožnila nám zúčastnit se skvěle připraveného adaptačního kurzu.

Radka Vyskočilová, třídní učitelka S1

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Ekonomický tým 2023 Děčín 3

Jiří Vávra, Jakub Šupol a Petr Sim úspěšně reprezentovali naši školu v krajském kole soutěže Ekonomický tým, která se konala 3. 10. 2023 na Evropské obchodní akademii v Děčíně. Umístili se na na krásném třetím místě! Soutěž byla testem nejen…

IMG_1599

Dne 27.9. 2023 třída 2.A OA navštívila Senát. Na programu byla prohlídka Valdštejnského paláce s průvodkyní, která žákům podala zajímavý výklad k historii paláce. Následně se žáci přesunuli do části budovy, kde zasedá Senát ČR. Zde se jich ujal…

6B1C11EA-F1CB-4E87-BA5D-B7BA505A1EF9_1_105_c

Do druhé poloviny se přehoupla stáž ve Švédsku, žáci si užívají zaměstnaneckých benefitů v luxusních švédských autoservisech, pracují v dílnách a učí se novým dovednostem, které jsou pro jejich profesní dráhu nezbytné. Ve volném čase závodí na…