Neviditelná výstava

Publikováno:
Neviditelná výstava

Žáci 2. ročníku oboru sociální činnost se dne 13. 9. 2022 zúčastnili Neviditelné výstavy v Praze.

Neviditelná výstava je ojedinělá interaktivní výstava, která nás seznámila se světem lidí se zrakovým postižením. Během prohlídky jsme navštívili různá prostředí – jednotlivé místnosti v domě, rušnou ulice, přírodu, galerii … Žáky provázeli nevidomí průvodci, kteří se jim pokusili ukázat, že svět může být krásný i bez zraku.

Ve druhé tzv. viditelné části se žáci seznámili s předměty, které nevidomí v běžném životě používají a s pomůckami, které jim ulehčují život.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…