Byli jsme v Senátu PČR

Publikováno:
Byli jsme v Senátu PČR

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 jsme na pozvání primátora Teplic a senátora Bc. Hynka Hanzy navštívili Senát PČR, který sídlí na Malé Straně v Praze ve třech starobylých palácích: Valdštejnském, Kolovratském a Malém Fürstenberském.

Valdštejnský palác se zahradou nechal v 17. století vystavět jako své reprezentativní sídlo vévoda Albrecht z Valdštejna, který patřil k nejvýznamnějším šlechticům své doby. V držení rodu Valdštejnů byl palác takřka nepřetržitě až do roku 1945. Paní průvodkyně nás provedla vybranými prostorami, výklad doplnila zajímavostmi ze života tohoto šlechtice.

V jednacím sále nás již čekal pan senátor Hanza, který nás usadil do senátorských „křesel“ a stručně nám vysvětlil funkci Senátu, způsob hlasování apod. Velmi poučný byl modelový příklad legislativního procesu - studenti měli možnost vyzkoušet si schvalování zákona a mohli si tak uvědomit, jakou funkci mají jednotliví zákonodárci. Velmi příjemným překvapením pro nás bylo závěrečné malé občerstvení v jídelně Senátu.

Byl to velmi příjemně strávený den a navíc nám přálo i počasí.

Moc za vše děkujeme.

Mgr. Monika Skramušská a studenti HŠ2A

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

placeholder

Opravné a dodatečné zkoušky se konají ve středu 28. 8. 2024 a ve čtvrtek 29. 8. 2024. Žáci oboru Obchodní akademie jsou očekáváni v budově v Poštovní ulici, a to v den zahájení zkoušek - 28. 8. 2024 v 8:00 h. Kdo má opravné i dodatečné zkoušky,…