Byli jsme v Senátu PČR

Publikováno:
Byli jsme v Senátu PČR

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 jsme na pozvání primátora Teplic a senátora Bc. Hynka Hanzy navštívili Senát PČR, který sídlí na Malé Straně v Praze ve třech starobylých palácích: Valdštejnském, Kolovratském a Malém Fürstenberském.

Valdštejnský palác se zahradou nechal v 17. století vystavět jako své reprezentativní sídlo vévoda Albrecht z Valdštejna, který patřil k nejvýznamnějším šlechticům své doby. V držení rodu Valdštejnů byl palác takřka nepřetržitě až do roku 1945. Paní průvodkyně nás provedla vybranými prostorami, výklad doplnila zajímavostmi ze života tohoto šlechtice.

V jednacím sále nás již čekal pan senátor Hanza, který nás usadil do senátorských „křesel“ a stručně nám vysvětlil funkci Senátu, způsob hlasování apod. Velmi poučný byl modelový příklad legislativního procesu - studenti měli možnost vyzkoušet si schvalování zákona a mohli si tak uvědomit, jakou funkci mají jednotliví zákonodárci. Velmi příjemným překvapením pro nás bylo závěrečné malé občerstvení v jídelně Senátu.

Byl to velmi příjemně strávený den a navíc nám přálo i počasí.

Moc za vše děkujeme.

Mgr. Monika Skramušská a studenti HŠ2A

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…