Byli jsme v Senátu PČR

Publikováno:
Byli jsme v Senátu PČR

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 jsme na pozvání primátora Teplic a senátora Bc. Hynka Hanzy navštívili Senát PČR, který sídlí na Malé Straně v Praze ve třech starobylých palácích: Valdštejnském, Kolovratském a Malém Fürstenberském.

Valdštejnský palác se zahradou nechal v 17. století vystavět jako své reprezentativní sídlo vévoda Albrecht z Valdštejna, který patřil k nejvýznamnějším šlechticům své doby. V držení rodu Valdštejnů byl palác takřka nepřetržitě až do roku 1945. Paní průvodkyně nás provedla vybranými prostorami, výklad doplnila zajímavostmi ze života tohoto šlechtice.

V jednacím sále nás již čekal pan senátor Hanza, který nás usadil do senátorských „křesel“ a stručně nám vysvětlil funkci Senátu, způsob hlasování apod. Velmi poučný byl modelový příklad legislativního procesu - studenti měli možnost vyzkoušet si schvalování zákona a mohli si tak uvědomit, jakou funkci mají jednotliví zákonodárci. Velmi příjemným překvapením pro nás bylo závěrečné malé občerstvení v jídelně Senátu.

Byl to velmi příjemně strávený den a navíc nám přálo i počasí.

Moc za vše děkujeme.

Mgr. Monika Skramušská a studenti HŠ2A

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…