Jsem Beethoven, vítejte v Teplicích!

Publikováno:
beethoven

Dne 8. 11. 2022 se vydaly třídy SČ2, SČ3, HŠ1A a K3A do Kulturního domu Teplice na „hudebně literární listování lázeňskou knihou hostů“.

V podání Severočeské filharmonie Teplice pod vedením šéfdirigenta Petra Vronského zazněly ukázky ze symfonií č. 3, 5, 7 a 9 a z předehry Egmont Ludwiga van Beethovena.
Hudebním programem provázeli Ludwig van Beethoven (v podání Zbyňka Frice) a Johann Wolfgang Goethe (v podání Svatopluka Schullera).

V průběhu představení se žáci mohli nejen seznámit s ukázkami z hudební tvorby génia klasické hudby Ludwiga van Beethovena, ale též a především s vynikajícími výkony hudebníků Severočeské filharmonie v Teplicích. Průvodci programem komentovali jednotlivé hudební ukázky a vtipnou formou seznamovali publikum i s některými základy hudební terminologie.

Tímto děkujeme Severočeské filharmonii Teplice za příjemný kulturní zážitek a těšíme se zase někdy napříště.

Mgr. Josef Huf
Použité zdroje: https://www.severoceskafilharmonie.cz/cz/koncerty-pro-skoly/

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…