Poznáváme vánoční Drážďany

Publikováno:
IMG_5707

3. ročníky OA vyrazily za poznáním do vánočních Drážďan, kdy si někteří z žáků na vlastní kůži vyzkoušeli roli průvodce. Jejich úkolem bylo seznámit ostatní zúčastněné s jednotlivými památkami v historickém centru Drážďan. Tohoto nelehkého úkolu se zhostili velmi zodpovědně a při toulkách saskou metropolí nám ukázali Semperoper, Zwinger, Hofkirche, Fürstenzug, Brühlsche Terasse, Augustusbrücke, Neue Synagoge a Frauenkirche. Na Neumarktu jsme nezapomněli ještě navštívit Dopravní muzeum Drážďany, kde si žáci mohli vyzkoušet na trenažerech řídit letadlo či lokomotivu. Kolem poledne jsme se všichni vydali užít si osobního volna, abychom nasáli vánoční atmosféru na adventních trzích, nebo ho strávili oblíbeným nakupováním vánočních dárků. Domů jsme se vrátili plni dojmů a příjemné únavy ještě za světla. V nejbližší hodině němčiny pak čeká na žáky vědomostní kvíz, který ověří, zda výkladu věnovali dostatečnou pozornost a co si z exkurze pamatují.

Krásný advent a pohodové svátky přejí

Mgr. Dana Marková, Mgr. Alena Hanzlíková, Mgr. Michaela Nosovská

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…