Na jeden den žákem Hotelové školy

Publikováno:
IMG_5713

Letos jsme opět pokračovali v tradici, při níž se snažíme žákům končících ročníků z teplických škol ukázat, jak to vypadá u nás ve škole a co se u nás mohou naučit. Protože nejlepší je osobní zkušenost.

Všechny projektové dny tentokrát proběhly v jednom týdnu od 12. 12. – 15. 12. 2022 a navštívili nás deváťáci z deseti různých teplických škol. Pro naše studenty to byl vyčerpávající maraton. Jednotlivé týmy měly denně na starost 18 různých skupin žáků!  Děvčata a kluci ze třídy HŠ4A každou třídu uvítali, rozdělili si ji do skupin a každá skupinka se potom zúčastnila různých aktivit, při kterých si vyzkoušeli, jaké to je být žákem Hotelové školy. Ve cvičné kuchyni si vyrobili zeleninový salát, osmažili palačinku, poznávali koření. V učebně stolničení si vyzkoušeli skládání ubrousků na slavnostní tabuli, otevírání lahví vína, míchali nápoje. Nakonec zhlédli ukázku flambování. Čtvrťáci jsou už zkušení, tak se všech těchto činností zhostili na výbornou, byla skvělá atmosféra. Věříme, že si deváťáci odnesli spoustu hezkých zážitků a střední škola pro ně již nebude neznámým prostředím.

Těšíme se na nové hosty v novém školním roce.

Ing. Hana Šplíchalová
Ing. Vladimíra Tišerová
Mgr. Jan Šturc

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…