Svět se loučí s papežem Benediktem XVI.

Publikováno:
pope

Svět se loučí s papežem Benediktem XVI., který zemřel v sobotu 31. prosince 2022 ve věku 95 let. V čele katolické církve stál v letech 2005 až 2013, kdy odstoupil ze zdravotních důvodů. Abdikace papeže je velmi neobvyklá a stalo se tak po více jak 600 letech.

Papež Benedikt XVI. v rámci svého pontifikátu zavítal v září 2009 do České republiky a při slavnostním obědě na Pražském hradě, který pořádal tehdejší prezident Václav Klaus, asistovali žáci Hotelové školy Teplice. Žáci naší školy při 33 výjezdech na Pražský hrad a do Lán potkali řadu státníků od amerických prezidentů, králů, budoucího krále Karla III. a prezidenty řady evropských zemí. Přesto, setkání s papežem, hlavou katolické církve a jedním z nejmocnějších mužů světa bylo jedinečné a těžko opakovatelné. Předchůdce papež Jan Pavel II. zavítal do České republiky celkem třikrát, v letech 1990, 1995 a v roce 1997, vždy na pozvání prezidenta Václava Havla. Současný papež František prozatím pozvání k návštěvě ČR nevyslyšel.

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…