I ty můžeš dát šanci!

Publikováno:
FB Kostní dřeň 2

Chceš se dozvědět víc? Přijď na přednášku (cca 45 min), která proběhne na tvé škole ve středu 29. 3. 2023.

Zástupci Českého národního registru dárců dřeně oslovují i studenty středních škol. Důvodem je, že v průběhu pandemie výrazně klesl počet dárců.

Cílem je zařadit co nejvíce mladých lidí do registru dárců, ohromně se tím zvýší šance nemocných na další život. Více dárců v databázi znamená více nadějí na život!

Vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) může každý zdravý člověk:

·       věk 18–35 let

·       dobrý zdravotní stav

·       žádné závažné onemocnění v minulosti

·       bez trvalého užívání léků (nepočítá se antikoncepce a léky na sezónní alergie)

·       váha vyšší než 50 kg

Jde hlavně o to mladé generaci vše vysvětlit, zdůraznit i potřebnost darování krve, proto jsou předané informace velmi důležité!

Nebuďme lhostejní, všechny nás tyto informace sice stojí trochu času, ale mohou hodně pomoci. Rozhodnutí je pak na každém z nás!

Pojeďte s námi na dřeň!!! Můžete. A zapište se někomu do života.

Český národní registr dárců dřeně – www.kostnidren.cz

Krátké video:

https://registr.kostnidren.cz/ 

https://youtu.be/w7qCVudMS6U

 

Nepřehlédněte

Brontosaurus foto

Dobrovolnické víkendovky plné zážitků. Více informací naleznete v přiloženém letáku. https://brontosaurus.cz/ Kdo se přidá?

Na svahu

Sérii lyžařských výcviků našich škol ukončuje třída stojařů a ajťáků z teplické průmyslovky. Dobré sněhové podmínky a dobrou stravu si užívají na svazích Harrachova v penzionu Tesla. Po týdnu na horách již lyžují úplně všichni včetně nováčků.…

IMG_7189

Žáci prvního ročníku oboru sociální činnost v rámci výuky sociální činnosti vyráběli velikonoční truhlíky. Materiál jsme získali z Technického klubu při ZŠ Bílina. Žáci si vyzkoušeli práci se dřevem, ergoterapii, kterou mohou následně využít při…