Vůně domova při kurzu pečení chleba

Publikováno:
282D996D-37E6-4BD6-BA27-EFE70A8B4347_4_5005_c

Na hotelové proběhl kurz pečení chleba pod vedením paní učitelky Kulhánkové, který se setkal s velkým úspěchem. Žáci všech ročníků měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si umění pečení od samých základů, a co je nejdůležitější, každý z nich odcházel s vlastním voňavým bochníkem domácího chleba.

Jednou z klíčových částí kurzu byla teorie spojená s pečením chleba. Žáci se dozvěděli o různých typech mouky, kvasnicích, kvásku a dalších důležitých ingrediencích, které ovlivňují chutě a textury chleba. V praxi pak měli možnost aplikovat tyto znalosti při samotném pečení.

Po pečení měli studenti možnost ochutnat své výtvory a podělit se o své dojmy. Každý odcházel s vlastním bochníkem domácího chleba, což bylo nejen odměnou za jejich úsilí, ale také příležitostí přivézt si domů kousek této vytoužené vůně domova.

Kurz pečení chleba na naší škole nejenže poskytl žákům praktické dovednosti v kuchyni, ale také vytvořil příležitost k týmové spolupráci a sdílení zkušeností. 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

placeholder

Opravné a dodatečné zkoušky se konají ve středu 28. 8. 2024 a ve čtvrtek 29. 8. 2024. Žáci oboru Obchodní akademie jsou očekáváni v budově v Poštovní ulici, a to v den zahájení zkoušek - 28. 8. 2024 v 8:00 h. Kdo má opravné i dodatečné zkoušky,…