Charismatický americký diplomat u nás!

Publikováno:
539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a inspirativních rozhovorů.

Setkání začalo obědem U Kantora, pokračovalo besedou se studenty hotelovky a obchodky a končilo na gymnáziu, kam odjela HŠ1B užít si pravou zábavu v americkém stylu.

Beseda s našimi žáky probíhala v anglickém jazyce. Todd nejprve hovořil o práci diplomata a vztazích mezi Českou republikou a USA. Zmiňoval také své české kořeny a známé česko-americké osobnosti. Studenti měli možnost klást otázky, a tak se diskutovalo o různých tématech. Nejvíce se žáci zajímali o srovnání života v USA a v ČR.

Mluvilo o možnostech studia a práce v USA, a také o různých pracovních příležitostech pro mladé lidi z Evropy. Todd Jurkowski je stále ve fázi učení češtiny, ale také ovládá španělštinu a portugalštinu.

Těšíme se, že jsme mohli hostit tak inspirativního hosta a děkujeme americké ambasádě za podporu vzdělávacích aktivit v České republice. 🇺🇸🇨🇿

Fotogalerie

Nepřehlédněte

placeholder

Výrobní závod VITRABLOK, s.r.o. se sídlem v Duchcově hledá pro posílení týmu tvarování Strojníka sklářských automatů do nepřetržitého provozu. Více informací najdete v příloze.

Třídní schůzky pro (21 x 14.8 cm)

Dnes se na hotelovce konají třídní schůzky. Začínáme v 17:00. Seznam učeben najdete na recepci školy při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

AAP

Naše škola získala členství v programu AAP - Autodesk Academia program, který sdružuje desítky škol z České a Slovenské republiky. Cílem programu je posouvat úroveň technického vzdělání a nabízí řadu výhod pro naše žáky. Žáci mohou získat…