Charismatický americký diplomat u nás!

Publikováno:
539D324D-A385-4ACD-8058-31E6F47C9151_4_5005_c

Měli tu čest přivítat amerického diplomata Todda Jurkowského a Víta Nejedla na naší škole. Todd Jurkowski je zástupce kulturního atašé a Vít Nejedlo je ředitel sítě amerických center v České republice. Jeho návštěva byla plná zajímavých momentů a inspirativních rozhovorů.

Setkání začalo obědem U Kantora, pokračovalo besedou se studenty hotelovky a obchodky a končilo na gymnáziu, kam odjela HŠ1B užít si pravou zábavu v americkém stylu.

Beseda s našimi žáky probíhala v anglickém jazyce. Todd nejprve hovořil o práci diplomata a vztazích mezi Českou republikou a USA. Zmiňoval také své české kořeny a známé česko-americké osobnosti. Studenti měli možnost klást otázky, a tak se diskutovalo o různých tématech. Nejvíce se žáci zajímali o srovnání života v USA a v ČR.

Mluvilo o možnostech studia a práce v USA, a také o různých pracovních příležitostech pro mladé lidi z Evropy. Todd Jurkowski je stále ve fázi učení češtiny, ale také ovládá španělštinu a portugalštinu.

Těšíme se, že jsme mohli hostit tak inspirativního hosta a děkujeme americké ambasádě za podporu vzdělávacích aktivit v České republice. 🇺🇸🇨🇿

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

D2480FB6-7A36-4144-9C70-2A8882ED4259_4_5005_c

Po letech opět po boku pana prezidenta. Bylo nám velkou ctí obsluhovat pana Petra Pavla. Na zámku Jezeří panovala příjemná přátelská atmosféra a my doufáme, že jsme se s panem prezidentem neviděli pracovně naposledy.

IMG-20240616-WA0017

Letos se žáci Hotelové školy opět vydali na zájezd do Velké Británie. Program byl velmi intenzivní a vystřídaly se nám všechny druhy počasí. První den jsme navštívili Brighton - Brighton Pier, Airways i360 a historické centrum včetně The Lanes.…