Káva, Espresso a certifikát!

Publikováno:
022E81C4-51AE-43AF-94C2-E6FF0F3185B1

V minulém týdnu se na naší Hotelové škole konal Základní kurz Barista Junior, a bylo to vzrušující! Pokud jste se cítili, jako byste byli v kávovém ráji, nebyli jste sami. Zde je rychlý přehled toho, co se stalo:

Kávový svět od A do Z: Naši žáci se ponořili do fascinujícího světa kávy. Lektor a vedoucí sekce Mistr kávy CBA, pan Tomáš Zahradil, jim představil různé druhy kávy, historii kávy a dokonce i tajemství pěstování a pražení kávy. Kdo by si pomyslel, že káva může být tak zajímavá?

Praktická příprava: Žáci se chopili džezvy, french pressu a dalších nástrojů, aby se stali mistry alternativní přípravy kávy. Espresso a cappuccino byly na denním pořádku. A ano, někteří z nich se pokusili o umělecké latte art!

Certifikát pro všechny: Na závěr kurzu byli všichni úspěšní absolventi odměněni certifikátem. Teď mohou s hrdostí říct: “Jsem oficiálně Barista Junior!”

Takže pokud se setkáte s někým, kdo má teď v kavárně větší sebevědomí, pravděpodobně právě absolvoval náš kurz. Ať žije káva! ☕️

 

 

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

D2480FB6-7A36-4144-9C70-2A8882ED4259_4_5005_c

Po letech opět po boku pana prezidenta. Bylo nám velkou ctí obsluhovat pana Petra Pavla. Na zámku Jezeří panovala příjemná přátelská atmosféra a my doufáme, že jsme se s panem prezidentem neviděli pracovně naposledy.

IMG-20240616-WA0017

Letos se žáci Hotelové školy opět vydali na zájezd do Velké Británie. Program byl velmi intenzivní a vystřídaly se nám všechny druhy počasí. První den jsme navštívili Brighton - Brighton Pier, Airways i360 a historické centrum včetně The Lanes.…