Cesta k vlastnímu pečivu Puratos

Publikováno:
21001292-7575-45F2-84CD-36A6FEF44DCE_4_5005_c

Návštěva v Puratos podruhé

Kuchaři z naší školy měli jedinečnou příležitost navštívit firmu Puratos v Klíčanech. Tato společnost se specializuje na výrobu surovin pro pekaře, cukráře a čokoládovny. Na programu byla exkurze po výrobním závodě, setkání se zaměstnanci a praktická dílna, kde se kuchaři naučili, jak si připravit vlastní pečivo.

Praktická dílna

V dílně se kuchaři seznámili s různými druhy mouky, droždí a dalšími surovinami. Naučili se tvarovat bagety, rohlíky a chleba. Zaměstnanci Puratos jim ukázali, jak dosáhnout křupavé kůrčičky a nadýchané střídky. Kuchaři měli možnost si vyzkoušet různé techniky a experimentovat s recepty.

Vlastní pizza

Jako bonus dostali kuchaři možnost si ozdobit a upéct vlastní pizzu. Každý si vybral oblíbené ingredience a vytvořil si svou unikátní kombinaci. Po pečení si mohli svou pizzu sníst k obědu. Byla to skvělá příležitost pro kuchaře prozkoumat různé chutě a vytvořit něco vlastního.

Celý den byl plný inspirace a nových zkušeností. Kuchaři se vrátili do školy s novými nápady a dovednostmi, které mohou využít ve své práci. Navštívit firmu Puratos byla pro ně nejen poučná, ale také velmi zábavná zkušenost.

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Návrh bez názvu (6)

Od 1. července začínají školní prázdniny, během kterých se mnozí z vás zapojí do prázdninových brigád. Pro tyto aktivity budete potřebovat potvrzení o studiu. Pokud jste si ho ještě nevyzvedli, můžete o něj jednoduše požádat online a potvrzení…

D2480FB6-7A36-4144-9C70-2A8882ED4259_4_5005_c

Po letech opět po boku pana prezidenta. Bylo nám velkou ctí obsluhovat pana Petra Pavla. Na zámku Jezeří panovala příjemná přátelská atmosféra a my doufáme, že jsme se s panem prezidentem neviděli pracovně naposledy.

IMG-20240616-WA0017

Letos se žáci Hotelové školy opět vydali na zájezd do Velké Británie. Program byl velmi intenzivní a vystřídaly se nám všechny druhy počasí. První den jsme navštívili Brighton - Brighton Pier, Airways i360 a historické centrum včetně The Lanes.…